piłkarskie boisko przy hotelu mecz

Boisko przy hotelu. Czy warto się na nie zdecydować?

Jeśli hotel chce skutecznie przyciągnąć do siebie gości, powinien się czymś wyróżniać. Niektóre placówki wabią ich piękną okolicą i malowniczym położeniem. Inne – wysokim standardem usług bądź niskimi cenami.

Jeszcze inne stawiają na dodatkowe atrakcje i możliwości spędzania wolnego czasu w hotelowym kompleksie. Szczególnie cenią to sobie osoby aktywne, dla których ciekawym rozwiązaniem będzie możliwość uprawiania sportu w czasie wizyty w ośrodku.

Nic więc dziwnego, że coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się boisko przy hotelu. Wystarczy tylko dobra aranżacja przestrzeni wokół budynku, by można było wydzielić plac do gry w piłkę nożną czy siatkówkę. Jak jednak podejść do takiego pomysłu? Kiedy boisko się sprawdzi, a kiedy lepiej nie angażować się w taką inicjatywę?

Boisko przy hotelu – kiedy warto się na nie zdecydować?

Nie każdy hotelowy gość marzy jedynie o wypoczynku w jacuzzi czy saunie. Wielu z nich preferuje aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Najbardziej zainteresowane mogą być osoby młode, ale i w hotelach nastawionych na nieco starszych gości warto rozważyć takie rozwiązanie. Wystarczy, że są zaopatrzeni w sprzęt sportowy, na przykład z https://11teamsports.pl, i można zacząć grę czy trening.

Na boisko przy hotelu warto zdecydować się zwłaszcza w obiektach oddalonych od centrum miast. Wówczas zazwyczaj goście spędzają w hotelu sporo czasu, traktując jako coś więcej niż tylko bazę wypadową do zwiedzania miasta czy załatwiania spraw służbowych. Warto więc zapewnić im atrakcje na miejscu.

Z pewnością boisko przy hotelu przyda się również w tych placówkach, do których przyjeżdżają rodzice z dziećmi. Dla najmłodszych możliwość ruchu na świeżym powietrzu będzie świetnym sposobem na spożytkowanie energii. A przy okazji odciąży nieco rodziców. którzy będą mogli skorzystać z innych hotelowych atrakcji.

Na wytyczenie placu do uprawiania sportu warto zdecydować się także wtedy, gdy wokół budynku hotelowego jest po prostu sporo miejsca. Ogród będzie dobrym miejscem na wypoczynek, ale zmniejszenie go o kawałek boiska może okazać się dobrą decyzją.

Kiedy lepiej zrezygnować z przyhotelowego boiska?

Nie zawsze boisko będzie dobrym pomysłem. Należy pamiętać, by urządzać hotel w zgodzie ze swoją grupą docelową. Jeśli obiekt ma być przede wszystkim cichą przystanią na uboczu, która stroni od głośnych rozrywek, także boisko nie wpisze się w nią najlepiej. Mecze piłkarskie czy siatkarskie często bywają bowiem dość głośne, towarzyszy im sporo krzyku.

Z boiska można też zrezygnować wtedy, gdy większość gości stanowią osoby w podeszłym wieku, które raczej nie są w stanie podejmować sportowych aktywności.

Na boisko nie ma co się silić również wtedy, gdy nie mamy ku temu odpowiednich warunków. Jeśli tuż za ogrodzeniem hałasuje ruchliwa ulica, a plac do gry ma mieć ledwie kilka metrów kwadratowych powierzchni, lepiej odpuścić.

Problemem może być także brak personelu, który będzie dbać o boiska. Ta uwaga dotyczy przede wszystkim trawiastych boisk, na których trzeba pielęgnować nawierzchnię. Nawet boisko ze sztuczną trawą raz na jakiś czas domaga się uwagi.

Boisko przy hotelu – które sprawdzi się najlepiej?

Zdecydowanie najpopularniejszym sportem w Polsce pozostaje piłka nożna. W końcu wystarczy futbolówka i buty piłkarskie, na przykład z https://11teamsports.pl/c/buty-pilkarskie-adidas, i każdy może spróbować swoich sił. Prostota gry w piłkę wyraźnie do tego zachęca.

W przypadku boiska do piłki nożnej mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze to klasyczne trawiaste boisko. Z pewnością pozwala grającym na największe możliwości, ale jednocześnie jest najbardziej narażone na warunki atmosferyczne. Po intensywnym deszczu dość długo nie będzie nadawać się do gry, wymaga też specjalistycznego obuwia z kołkami.

Druga opcja to boisko pokryte sztuczną, czerwoną nawierzchnią, czyli tak zwanym tartanem. Takie podłoże szybko wysycha, nie tworzą się na nim kałuże. Dzięki temu można na nim grać w piłkę szybko po zakończeniu opadów. I wystarczą do tego zwykłe buty sportowe z płaską podeszwą. Minusy? Ewentualny upadek na tartan z pewnością będzie bardziej bolesny niż wywrotka na trawie.

Nie tylko piłka nożna

Tartanowe boisko przy hotelu ma też jeszcze jedną ważną zaletę – można z niego zrobić boisko wielofunkcyjne. Wystarczy umieścić w nim wyjmowane słupki do siatkówki, a przy liniach bocznych postawić kosze. I już można uprawiać w jednym miejscu – oczywiście nie równocześnie – aż trzy dyscypliny.

Przy hotelach, które chcą postawić na nieco spokojniejszą rozrywkę niż piłka nożna, rozwiązaniem może być boisko do siatkówki. W tym przypadku szczególnie ciekawą opcją jest piaszczysta nawierzchnia, która latem umożliwia świetną zabawę.

Jeśli wokół obiektu jest naprawdę niewiele miejsca, ale chcemy wyznaczyć jakąś przestrzeń na aktywność, najlepiej postawić na kosz do koszykówki otoczony kawałkiem utwardzonej nawierzchni.