buty salomon dobre do pracy

Buty Salomon – czy nadają się dla pracowników hotelu?

Buty Salomon to już legenda. Francuska marka od dziesięcioleci nie schodzi z półek w sklepach sportowych, a już szczególnie dobrze zna ja każdy górski turysta. Czy można potraktować obuwie Salomon jako wyposażenie pracowników obiektu noclegowego? Przeczytaj rzetelne wyjaśnienia!

Czy buty Salomon nadają się do pracy hotelarskiej? Krótka odpowiedź

Tak. Zróżnicowanie asortymentu marki umożliwia wybranie takich modeli, które sprawdzą się na konkretnych stanowiskach pracy. Salomon dysponuje dziesiątkami kolekcji w różnym stylu, w tym modelami o wysokiej uniwersalności. U oficjalnego dystrybutora (w sklepie Megaoutdoor) możesz przejrzeć, jak różnorodne propozycje wychodzą spod szyldu giganta – zobacz: https://megaoutdoor.pl/buty-salomon.

W zasadzie, buty Salomon nie sprawdzą się tylko tam, gdzie jest wymagana elegancja. Mimo wysokich walorów estetycznych nie będą odpowiednie np. dla recepcjonisty pięciogwiazdkowego ośrodka wypoczynkowego. Oczywiście jednak hotel to nie tylko to, co widzą goście – obuwie pochodzące od tej marki doskonale sprawdzi się na zapleczu.

Obiekty o mniej formalnej prezencji – np. pensjonaty, agroturystyki, motele – tutaj goście nie oczekują wypastowanych lakierków. W takich ośrodkach noclegowych buty w sportowym typie mogą bez wahania nosić także pracownicy bezpośredniej obsługi.

Pierwszorzędna wygoda podczas pracy na dworze

Praca w ogrodzie, konserwacja zewnętrznych obiektów rekreacyjnych, oprowadzanie nowych gości, czy nawet wychodzenie po zaopatrzenie – obsługa hotelowa ma długą listę obowiązków. Tam, gdzie nie ma jeszcze potrzeby zaopatrywania pracowników w specjalistyczne obuwie BHP, buty Salomon z kolekcji turystycznych sprawdzą się w sam raz.

Turystyczne modele tej marki cechuje niezwykła wygoda i przyczepność do podłoża. Osoby wybierające Salomony unikają odcisków na stopach, a poślizgnięcie się na błocie czy kamieniach nie wchodzi w grę. Nie brakuje również modeli wyposażonych w membranę Gore-Tex, czyli wstawkę materiałową gwarantującą wysoki stopień wodoodporności butów. Pracownicy mogą w nich swobodnie wykonywać wszelkie obowiązki na dworze – od sezonowych prac w ogrodzie, po sprzątanie podjazdu czy odśnieżanie parkingu.

Dzięki temu, że obuwie marki Salomon jest zaprojektowane z myślą o długotrwałym, intensywnym przemieszczaniu się po urozmaiconym terenie, sprawdza się w każdych warunkach. Zmiany pór roku i kaprysy pogody nie będą żadnym problemem dla pracowników wyposażonych w takie obuwie do zadań specjalnych.

Buty, które warto rozważyć jako modele do zastosowań roboczych, to m.in. seria Cross Over, Outbound Prism czy Outline. Nie są to ciężkie, potężne buty tylko na górskie wyprawy, a uniwersalne obuwie turystyczno-praktyczne.

obuwie salomon jako buty do pracy - cross over
Salomon Cross Over mają krótką cholewkę, umożliwiającą szybkie, swobodne chodzenie. Podeszwa z chwytliwymi kołkami daje pewny krok na zaśnieżonym podjeździe czy podmokłej ścieżce prowadzącej do kompostownika. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor.

Wiele godzin na nogach – to da się zrobić wygodnie!

Również pod dachem buty Salomon sprawdzają się świetnie. Marka dysponuje szerokim wyborem obuwia w typie miejskim – wyjątkowo lekkiego, przewiewnego, odciążającego stopy poddawane długotrwałemu wysiłkowi. Warto sprawić je pracownikom, których praca wymaga ciągłego pozostawania na nogach, a równocześnie nie muszą oni być perfekcyjnie eleganccy (bo charakter obiektu tego nie wymaga, lub ich obuwia zwyczajnie nie widać). W hotelu będzie to np. pokojówka czy kelner.

Do noszenia w pomieszczeniu rozważ modele z kolekcji Reelax. Seria powstała z myślą o sportowcach, na co dzień bardzo męczących nogi (ma im pomagać w sprawniejszej regeneracji). Te buty Salomon są jednak generalnie zdrowe, o najwyższym możliwym poziomie wygody – noszenie skutecznie zapobiega zmęczeniu. To zasługa optymalnej amortyzacji, lekkości materiałów i swobodnej cyrkulacji powietrza.

salomon - buty z kolekcji reelax dla pracownika hotelu
Obuwie Salomon Reelax – chodzi się w nim wyjątkowo lekko i miękko. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor.

Obuwie Salomon, czyli solidność pierwszej klasy

Fakt, że Salomon specjalizuje się w butach sportowych, gwarantuje jeszcze jedną rzecz niezbędną w przypadku obuwia pracowniczego – niezniszczalność. Ta marka nigdy nie oszczędza na materiałach i wykonaniu. Jedna para służy przez lata intensywnego użytkowania, nie robi na niej wrażenia nawet częste czyszczenie. Solidność każdej propozycji jest jednym z czynników przysparzających firmie popularności wśród osób ceniących jakość.

Inwestycja w pierwszorzędne wyposażenie pracowników zwraca się na dłuższą metę. Każdy pracodawca wie, że oszczędzanie jest w tym przypadku bardzo drogie. Pamiętajmy także, że wygoda pracownika bezpośrednio przekłada się na jego wydajność.


Obuwie Salomon udowadnia, że sportowe = uniwersalne do wysiłku fizycznego. Wybór odpowiedniej kolekcji francuskiej marki zagwarantuje każdemu pracownikowi wygodę podczas wielogodzinnego wykonywania obowiązków. Lekkie, wygodne i przyczepne – takie powinny być buty dla każdego pracującego na zewnątrz obiektu. Również pracownicy wykonujący pracę w środku powinni zostać zaopatrzeni w modele odciążające stopy podczas wielogodzinnego stania.