Jakie sofy do hotelu wybrać?

Sofy do hotelu – gdzie je umieścić i jakie wybrać?

Hotel to miejsce, które kojarzy się głównie z łóżkami. W końcu to najważniejszy element wyposażenia każdego pokoju. Okazuje się jednak, że w miejscach noclegowych warto pokusić się także o umieszczenie sofy. Po co i jakiej? Gdzie najlepiej sprawdzą się takie meble tapicerowane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule! Zapraszam Cię serdecznie do jego lektury!

Sofa w pokoju hotelowym – dodatkowe miejsce do wypoczynku

Wygodna sofa to przede wszystkim świetne miejsce do relaksu w pokoju hotelowym. Umieszczając w nim zestaw wypoczynkowy, warto jednak najpierw zastanowić się, do czego dokładnie ma służyć taki mebel. W miejscu noclegowym może bowiem pełnić przynajmniej dwie różne funkcje – niekiedy będą one ze sobą ściśle połączone, innym razem nie. W jaki sposób sofa może przydać się zatem hotelowym gościom?

Sofa jako miejsce do relaksu

W pierwszej kolejności sofa umieszczona w pokoju hotelowym, a właściwie w nieco większym apartamencie, może służyć jako miejsce do relaksu w ciągu dnia. Wystarczy wtedy zdecydować się na wygodny model nierozkładany, umieścić przy nim stolik oraz telewizor i tak naprawdę gotowe

Stworzysz w ten sposób dla swoich gości namiastkę domowego salonu. Każdy z nich będzie mógł komfortowo wypocząć, wypić herbatę czy oglądać ulubiony serial. Takie wypady po to mają przecież służyć – klienci muszą mieć możliwość spędzenia czasu na kilka sposobów. Jeśli więc przestrzeń jest dość duża, koniecznie pokuś się na umieszczenie w niej sofy wraz ze stolikiem. Goście z pewnością to docenią!

Sofa jako dodatkowe miejsce do snu

Sofa w pokoju hotelowym może służyć także oczywiście jako dodatkowe miejsce do snu. Wtedy warto wybrać model rozkładany. Ważne jest to, by w jego wnętrzu znalazła się pianka wysokoelastyczna oraz sprężyny. Wtedy kręgosłup może się prawidłowo ułożyć podczas snu. Osoba śpiąca na leżance z pewnością nie będzie odczuwała żadnego dyskomfortu. Idealne modele do hotelu znajdziesz m.in. na https://puszman.com/. Tam czeka na Ciebie duży wybór funkcjonalnych i w pełni komfortowych mebli. Wybierz coś dla swoich gości i ciesz się z ich zadowolenia. 

Takie dodatkowe miejsce do snu sprawdzi się idealnie w mniejszych pokojach, gdzie niestety nie jesteś w stanie dołożyć odpowiedniej ilości łóżek. Najczęściej z takiej opcji będą zapewne korzystać rodziny z dziećmi, a także goście przybywający do Twojego hotelu nieco większą grupą. Sofę możesz traktować również jako dodatkowo płatną dostawkę – decyzja należy do Ciebie!

Model Asti - idealna sofa do hotelu
Zgrabna, lekka i designerska sofa Asti będzie idealna do pokoju hotelowego. Cechuje się dużą powierzchnią spania oraz pianką i sprężynami w wypełnieniu. Źródło zdjęcia: strona internetowa producenta Puszman.

Sofa w hotelowym lobby – dla gości strudzonych podróżą

Sofa to także wręcz idealny pomysł na aranżację hotelowego lobby. To właśnie w tym miejscu będą czekać na zakwaterowanie nowi goście. Strudzeni podróżą zapewne będą chcieli chwilę odpocząć. Warto więc zdecydować się na elegancki model właśnie w tym miejscu. Całość zawsze staraj się dopasować do stylu, w jakim zostało zaaranżowane lobby. Tym samym podkreślisz jego luksusowy charakter oraz Twoje przywiązanie do perfekcji.

Pamiętaj, że sofa umieszczona w tym miejscu będzie wręcz wizytówką całego lokalu. Musisz zatem pilnować, by zawsze była czysta i idealna. Wszelkie przetarcia należy od razu zniwelować. Postaw więc na model, który cechuje się wysoką trwałością. W końcu każdego dnia będzie korzystać z niej przynajmniej kilka osób. Materiały o podwyższonej odporności na zniszczenia oraz plamy będą więc jak najbardziej wskazane. 

Sofa w hotelowej kawiarni, jadalni lub barze – wyjątkowe miejsce do relaksu

Jeśli w Twoim obiekcie znajduje się punkt gastronomiczny, taki jak kawiarnia, jadalnia czy bar, możesz zdecydować się także na umieszczenie sofy właśnie w takim miejscu. Będzie to świetna alternatywa dla mało wygodnych krzeseł. Wystarczy, że postawisz na mniejsze nierozkładane modele z tapicerką plamoodporną oraz komfortowymi poduszkami. 

Taki kącik z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących długo delektować się spożywanym posiłkiem czy napojem. Goście poczują pełen relaks oraz zadowolenie z Twoich usług. Oczywiście po raz kolejny musisz pilnować w tym miejscu porządku, jednak zdecydowanie warto. Zobaczysz, że klienci będą Ci za to wdzięczni. 

Sofy do hotelu - nierozkładana kanapa Skagen
Prosta sofa Skagen bez podłokietników świetnie zastąpi krzesła w hotelowym punkcie gastronomicznym. Źródło zdjęcia: strona internetowa producenta Puszman.

Sofa w hotelowym SPA – coś, czego nie może tam zabraknąć

Sofa to także idealne rozwiązanie do strefy SPA mieszczącej się w hotelu. Oczywiście nie mówię tu o tym, by znajdowała się przy jacuzzi, saunie czy basenie. Tam z pewnością się nie sprawdzi. Możesz jednak umieścić ją w poczekalni do gabinetów, w których odbywają się liczne zabiegi, np. masaże. Będzie to o wiele wygodniejsze wyjście niż krzesła. Każdy przed wizytą będzie mógł się dodatkowo zrelaksować i spokojnie poczekać na swoją kolej. 

Aby wybrać najlepszy model sofy do takiego wnętrza, proponuję Ci lekturę tego artykułu – https://puszman.com/sofa-do-poczekalni-jak-dopasowac-ja-do-rodzaju-dzialalnosci-i-stylu-wnetrza. Dowiesz się z niego, jak dopasować styl, rodzaj, a nawet kolor do danego wnętrza tego typu. To cenna porcja wiedzy, którą warto przyswoić. 

Oczywiście wyżej wymienione miejsca to nie wszystko! Jeśli chcesz zapewnić swoim gościom najwyższy komfort, zastanów się dokładnie, gdzie jeszcze możesz umieścić wygodne sofy. Dużo zależy bowiem od typu oraz specyfiki wnętrza, dlatego nie zawsze da się wskazać wszystko z góry. Przyjrzyj się całości, a następnie zdecyduj, gdzie pokusić się o sofę. Ja natomiast życzę Ci udanej aranżacji oraz samych zadowolonych gości!