jakie powinny być udogodnienia w hotelu

Udogodnienia w hotelu – czego nie może zabraknąć? 

Wybierając się na wakacje lub w podróż służbową, na pewno oczekujesz, że Twoje zakwaterowanie będzie wygodne i eleganckie. Ważna jest nie tylko dobra atmosfera, ale także udogodnienia, które może zapewnić hotel podczas pobytu. Na podstawie jednego z hoteli Best Western Hotel w Krakowie, pokażę Ci, czego nie może zabraknąć. 

Przyjeżdżasz samochodem? Parking to obowiązek 

Wiele osób na wypoczynek lub na podróż służbową wybiera się samochodem. Dlatego ważne jest, aby wybrany hotel posiadał miejsca parkingowe dla swoich klientów. Co więcej, parking powinien znajdować się blisko budynku i być dostępny dla gości przez 24 godziny na dobę. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ zaraz po wyjściu z hotelu, możesz wsiąść do auta. Dodatkowo nie musisz płacić ogromnej sumy pieniędzy za miejsce parkingowe.

W takich miejscach parking często jest strzeżony, dlatego masz pewność, że Twoje auto jest bezpieczne. Ty możesz swobodnie odpocząć i nie martwić się o pojazd. 

Pokoje dla rodzin z dziećmi 

Wybierasz się na wakacje do innego miasta wraz ze swoim maluchem? Postaw na hotel, w którym jest możliwość dostawienia łóżeczka, w którym dziecko może wygodnie spać. Oczywiście, o przybyciu brzdąca musisz powiadomić wcześniej, aby obsługa miała czas na przygotowanie miejsca do spania. 

Pokoje dostosowane dla osób niepełnosprawnych 

Każdy hotel powinien mieć przynajmniej jeden pokój, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. O czym szczególnie trzeba pamiętać podczas urządzania takiego wnętrza? 

  • niskie progi, 
  • szerokie drzwi, 
  • kabina prysznicowa bez brodzika, 
  • niższe szafki i meble, 
  • włączniki światła na niższym poziomie, 
  • niżej zamontowana umywalka w łazience. 

Organizacja wycieczek 

Wyjazd do większego miasta, to idealna okazja, aby je dokładnie zwiedzić oraz bliskie okolice. Często w hotelu możesz spotkać się z opcją organizacji wycieczek. Udając się do hotelowego lobby, możesz uzyskać pomoc w wyszukaniu konkretnej atrakcji i dokonania rezerwacji. Bardzo często pracownicy znają wiele ciekawych miejsc w mieście. Dlatego warto zapytać ich o rekomendacje. Pamiętaj, żeby podczas takiego wyjazdu zwiedzić więcej, niż tylko swój hotel. Kraków – Podgórze, Kazimierz czy Centrum, ma dużo miejsc, które warto zobaczyć. 

Bezpłatne przybory toaletowe 

Bez tego udogodnienia w hotelu nie mogą się obyć. W każdej łazience powinny znaleźć się podstawowe przybory, takie jak: ręcznik, suszarka, płyn do mycia, szampon i mydło. Dzięki temu zapewniamy gościom produkty do higieny. Teraz coraz więcej osób, nie zabiera ze sobą podstawowych kosmetyków z domu, ponieważ wie, że zapewni je hotel. 

Pralnia dostępna cały czas 

Goście często przyjeżdżają na więcej niż kilka dni. Dlatego dobrym udogodnieniem w hotelu będzie pralnia. Powinna być dostępna dla gości przez 24h na dobę. 

Recepcja czynna 24h na dobę 

Goście przyjeżdżają o różnej godzinie. Jeden z nich przyjedzie o 16:00, a inny dopiero o 1 w nocy. Dlatego w każdym dobrym hotelu, recepcja powinna być czynna cały czas, aby niezależnie od godziny, każdy gość mógł się zameldować i otrzymać klucze do zarezerwowanego wcześniej pokoju. 

Room Service 

Udogodnienia w hotelu, bez których nie można się obejść? To na pewno room service. Zdarza się, że hotelowy gość pracuje przez pół dnia w pokoju i nie ma nawet czasu zejść na dół na śniadanie. Dzięki opcji room service, posiłki i inne “zachcianki” zostaną dostarczone pod same drzwi. 

Chcesz trochę dłużej czasu spędzić w łóżku i w końcu wypocząć? W takim przypadku także możesz skorzystać z opcji room service. 

Serwis lotniskowy 

To udogodnienie w hotelu będzie przydatne dla osób, które często podróżują. Niektóre obiekty mogą wysłać specjalną hotelową taksówkę na lotnisko, odebrać Cię z niego i zawieźć prosto do miejsca zakwaterowania. To na pewno duże ułatwienie i komfort dla gości, którzy spędzili dużo czasu w podróży. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakie udogodnienia w hotelu powinny być zapewnione. Zawsze przed zabookowaniem pobytu sprawdź stronę internetową i opinie o wybranym hotelu.