Rodzaje urządzeń do dezynfekcji

Urządzenia do dekontaminacji w hotelu – rodzaje

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy przebywają w hotelu, należy wyposażyć go w urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. 

Istnieje jednak kilka rodzajów sprzętu do dezynfekcji powietrza, które można wykorzystać do przestrzeni hotelowych i nie tylko. 

Czym są urządzenia do dezynfekcji powietrza, jakie są ich rodzaje, i który z nich najlepiej wybrać do hotelu? W tym artykule dowiesz się jaki sprzęt będzie odpowiedni. 

Co to jest dekontaminacja powietrza?

Jednak zanim przejdziemy do rodzajów urządzeń, należy zapoznać z pojęciem, którym jest dekontaminacja powietrza. 

Jest to proces, podczas którego usuwane są wszystkie szkodliwe substancje i drobnoustroje, które wpływają negatywnie na poziom życia i zdrowia każdego człowieka. 

Dzięki temu można także usunąć wszystkie szkodliwe bakterie oraz wirusy, które krążą w powietrzu i je zanieczyszczają. 

Ochrona przed bakteriami i innymi szkodliwymi substancjami jest niezwykle ważna. Dlatego też każdy hotel, a także inne budynki powinni się w nie zaopatrzyć. 

Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy panuje pandemia koronawirusa, powinno się na to zwracać szczególną uwagę. 

Hotel to budynek, w którym przebywa wiele ludzi z różnych zakątków Polski, jak i świata. Dlatego dekontaminacja powietrza jest niezbędna dla zapewnienia odpowiednich warunków wszystkim gościom. 

Urządzenia do dezynfekcji powietrza – rodzaje 

1. Urządzenia ze światłem UV

Pierwszy sprzęt, który przedstawimy, to dekontaminator ze światłem UV. Ze wszystkimi szkodliwymi substancjami poradzą sobie promieniowanie ultrafioletowe, w które jest wyposażone to urządzenie. 

Usuwa szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka bakterie, wirusy, a także drobnoustroje, które krążą w powietrzu. 

Będzie to sprzęt odpowiedni dla przestrzeni, w których ludzie nie przebywają w momencie dekontaminacji. Dlaczego? Ponieważ promieniowanie UV może podrażnić skórę. 

Jeśli takie urządzenie jest używane w hotelach, należy o tym poinformować pracowników, aby nie doszło do niechcianej tragedii.

2. Urządzenie z niskoenergetyczną plazmą 

Jeśli kogoś przeraziła myśl o podrażnieniu skóry przez promienie UV, to innym rozwiązaniem jest sprzęt, który posiada niskoenergetyczną plazmę. Jest ona w 100% bezpieczna dla ludzi, a także organizmów żywych, takich jak zwierzęta, czy rośliny. 

Ochrona przed wirusami, bakteriami i grzybami jest w pełni zapewniona, ponieważ tego rodzaju sprzęt szybko i dokładnie je usuwa. Pozbędzie się także wszystkich patogenów najpopularniejszych chorób. 

Takie urządzenia możesz bez wahania umieścić w hotelowych pokojach, aby goście mogli poczuć się komfortowo. Dzięki temu zapewnisz im wysoką jakość pobytu w hotelu. 

3. Urządzenie z filtrem

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, to kolejny sprzęt, jaki możesz wybrać, to urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń z filtrem. Dzięki nim dekontaminacja powietrza będzie skuteczna, a co najważniejsze nie będzie zagrażać nikomu, kto przebywa w pokoju. 

Wybierając ten właśnie rodzaj dekontaminatora masz pewność, że w powietrzu nie będą unosiły się pyłki, roztocza, baterie. 

Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w filtry, możesz mieć pewność, że szkodliwe substancje zostaną usunięte. 

Który najlepszy do hotelu?

Dekontaminacja powietrza w hotelu jest niezwykle ważna, ponieważ przebywa w nim bardzo dużo różnych osób. Dlatego najlepszym wyborem będzie urządzenie z niskoenergetyczną plazmą. 

W tym przypadku masz pewność, że sprzęt usunie wszystkie szkodliwe substancje, które unoszą się w powietrzu, a co najważniejsze będzie bezpieczny