zasłony hotelowe zaciemniające

Zasłony hotelowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Pomieszczenia hotelowe rządzą się swoimi prawami. O ile we własnym domu, czyli prywatnej przestrzeni, każdy z nas może pozwolić sobie na pewną swobodę, tak w przypadku pokojów w hotelach istnieją pewne zasady, których warto przestrzegać. Te standardy sprawiają, że każdy gość odwiedzający hotel wie, czego może spodziewać się podczas wizyty. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu takiego miejsca, są zasłony hotelowe. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać te odpowiednie? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego zasłony hotelowe są tak istotne?

Zasłony hotelowe to dodatki, których rola w aranżacji pomieszczeń jest nieoceniona. Pozwalają stworzyć harmonijne wnętrze i doskonale dopełniają pokoje w różnych stylach. Bez nich pokoje hotelowe wydają się niekompletne, a przestrzeń okienna pusta. Dodatkowo w takiej sytuacji goście nie mają możliwości ukrycia się przed wzrokiem świata zewnętrznego, a nieustannie pozostają na widoku. Gdy na oknie nie pojawią się rolety, wiele osób może skarżyć się na brak możliwości komfortowego snu.

Jak więc widzisz, te tekstylia są standardem, z którego nie warto rezygnować. A co więcej – polecane jest zapoznanie się nie tylko z klasycznymi zasłonami, ale także tymi zaciemniającymi, tzw. blackoutami. Obejrzysz je na: https://www.karo.waw.pl/category/zaslony-zaciemniajace. Na uwagę zasługują także cieszące się coraz większą popularnością zasłon trudnopalne.

Zasłony zaciemniające idealne do hoteli

Zasłony zaciemniające są idealnym dodatkiem do każdego pokoju hotelowego. Ich rola polega przede wszystkim na blokowaniu dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Taka funkcja jest szczególnie ważna w hotelach, ponieważ często pojawiają się w nich goście z różnych zakątków świata oraz osoby odbywające długie podróże na spotkania branżowe czy biznesowe. Dzięki możliwości odcięcia pokoju od światła i zaciemnienie pokoju, można zapomnieć, w jakiej strefie czasowej się znajduje i oddać krainie snu w dowolnym momencie, także w dzień.

Wybierając zasłony hotelowe, warto więc zwrócić uwagę na to, jaki poziom zaciemnienia posiadają. Blackouty to modele, które gwarantują wysoki poziom izolacji od światła, wynoszący 100%, ale można zdecydować się także na takie osłony okienne, które mają zaciemnienie na nieco niższym poziomie. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim komfort gości, aby zagwarantować im to, co najlepsze, i zadbać o ich potrzeby. Dzięki temu na pewno będą zadowoleni z pobytu i chętnie wybiorą to miejsce ponownie podczas kolejnej podróży.

zasłony hotelowe - poradnik
Zasłony hotelowe łączą w sobie funkcje praktyczne i estetyczne. Zdecydowanie nie warto z nich rezygnować.

Zasłony trudnopalne dla pełnego bezpieczeństwa gości

Kwestie bezpieczeństwa w przestrzeni hotelowej mają ogromne znaczenie. To szczególnie ważne, gdyż w jednym budynku przebywa jednocześnie zazwyczaj bardzo duża liczba osób, więc w efekcie przez nieuwagę może być narażone życie wielu z nich. Należy więc stosować techniki zapobiegające pożarom. Dotyczą one m.in. dekoracji okiennych w pokojach i przestrzeniach wspólnych, które muszą być wykonane z trwałych i odpornych materiałów. Powinny być wykonane z trudno zapalnych tworzyw i elementów, co sprawi, że będą one zgodne z polskimi przepisami.

Zasłony trudnopalne to grupa produktów, które powstają z materiałów nie ulegających przerwaniu i uszkodzeniu w przypadku kontaktu z ogniem. Dzięki temu pozwalają zadbać o bezpieczeństwo gości oraz zapobiec zniszczeniu przestrzeni hotelowych. To standard, do którego zdecydowanie warto się stosować.

Jakie zasłony hotelowe wybrać?

Wiesz już, na jakie kwestie funkcjonalne zasłon hotelowych warto zwrócić uwagę. Materiały trudnopalne i zaciemniające są najlepszym wyborem w tej kwestii. Co jednak z aspektami estetycznymi? Jak dopasować te dekoracje okienne do stylu wnętrza?

Przede wszystkim weź pod uwagę aranżację pomieszczenia, w którym mają zawisnąć zasłony. Ważne jest, aby stworzyć wrażenie spójności i harmonii. Dlatego te tekstylia powinny idealnie komponować się z pozostałymi dodatkami i meblami we wnętrzu. Dzięki takiemu zabiegowi hotelowi gości będą czuli się w wynajmowanych pokojach doskonale.

Większość hoteli postawi na zasłony w neutralnych kolorach, rezygnując tym samym z wzorzystych opcji. Szare, beżowe, kremowe czy brązowe zasłony zdecydowanie cieszą się największą popularnością w hotelowych wnętrzach. Jest to bardzo dobry wybór, który odznacza się uniwersalnością. W razie potrzeby łatwo będzie wymienić komplet na nowy czy przewiesić zasłony do innego pokoju.

Należy pamiętać, aby wybrane zasłony hotelowe nie były zbyt ekstrawaganckie. Nie każdemu gościowi się to spodoba, a nie warto ryzykować tego, że ktoś zrezygnuje z pobytu tylko ze względu na nieestetyczny wygląd miejsca.

Wybierz zasłony hotelowe i zagwarantuj gościom komfortowy i bezpieczny pobyt

Zasłony powinny znaleźć się w każdym pokoju hotelowym. Warto umieścić je także w przestrzeniach wspólnych, aby już od pierwszych momentów wizyty w hotelu zrobić na przybywających dobre wrażenie. Rolą tych dekoracji okiennych jest nie tylko dbanie o modny wygląd wnętrz, ale także zapewnienie gościom bezpieczeństwa. Nie zapomnij o nich podczas aranżacji hotelowych wnętrz.