lamele i zielone ściany w hotelu

Zielone ściany w hotelu, czyli jak zachwycić klientów modnym wystrojem

Hotel to miejsce, w którym wystrój ma ogromne znaczenie. Dotyczy to szczególnie miejsc kilkugwiazdkowych, jednak tak naprawdę każde z nich powinno być przestrzenią, w której aż chce się przebywać. Ponieważ podróżowanie i spędzanie czasu w hotelach jest oderwaniem i formą ucieczki od codzienności, dobrze, aby miejsce, w którym się zatrzymujemy było miłe dla oka i w pełni komfortowe.

Jednym ze sposobów na zbudowanie stylowej przestrzeni jest dodanie do wnętrz zieleni. Rośliny cieszą się coraz większą popularnością, zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych.

Jednak w takich miejscach jak hotele można postawić na nieco bardziej nowoczesne i interesujące rozwiązania. Należą do nich zielone ściany, przykłady http://www.mossdecor.pl/zywe-sciany/.  Przedstawiamy je bliżej i podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na nie podczas aranżacji hotelu.

Doskonałe pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie zdecydowanie ma znaczenie. Jeśli podczas pobytu odwiedzający hotel będą czuli się w pełni komfortowo, istnieje większa szansa, że zdecydują się na ponowne zatrzymanie się w nim. To, jak zaopiekowani będą się czuli jest bardzo ważne, jednak dla wielu osób wystrój i to, jak wpływa na nich dana przestrzeń jest równie istotne.

Co więcej, modne dodatki w postaci wertykalnych ogrodów z pewnością zrobią na gościach ogromne wrażenie. A to pierwsze zostanie zapamiętane na długo, przez co hotel lepiej zapisze się w świadomości odbiorców.

Piękna przestrzeń to także przyjemność dla zmysłu wzroku. Obok takiej żywej ściany nie da się przejść obojętnie. Z pewnością stanie się tłem wielu zdjęć, przez co hotel będzie chętnie oznaczany na zdjęciach odwiedzających, a w efekcie może szybciej zaistnieć w mediach społecznościowych.

Idealne dopasowanie do każdej przestrzeni

Decydując się na zielone ściany, nie trzeba obawiać się o to, że nie będą one pasować do wnętrza. To bardzo uniwersalny dodatek, który świetnie sprawdzi się w hotelach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Od klasyki, przez glamour, aż po styl loftowy – w każdym z nich znajdzie się miejsce na zieloną ścianę.

Wybierając pewną firmę tworzącą zielone ściany, możemy liczyć na stworzenie ściany na zamówienie dokładnie według naszych wytycznych. Wszystkie wymagania zostaną spełnione, a efekt końcowy na pewno będzie idealnie dopasowany do wybranej przestrzeni w hotelu.

Stylowy detal

Dla wszystkich, którzy nie chcą decydować się na całą ścianę pokrytą roślinnością, mamy dobrą wiadomość. Istnieją jeszcze inne formy tego typu roślinności. Są nimi ogrody w wersji minimalistycznej, czyli żywe obrazy, a także mobilne ścianki działowe, określane także jako zielone parawany.

Zielona ściana często staje się najbardziej zwracającym wzrok punktem pomieszczenia. Aby nieco rozłożyć uwagę i podkreślić kilka miejsc np. w hotelowym lobby, można zdecydować się na kilka żywych obrazek czy roślinnych parawanów. 

Mogą one znaleźć się również na korytarzach, dodając im ciekawego klimatu, a także w pokojach. Pobyt w tak modnie i nowocześnie urządzonym miejscu z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Miejsce, które stanie się oazą spokoju

Wiele osób podczas podróży szuka spokoju i chce się zregenerować, uciec od codziennych obowiązków. A co lepiej w tym pomoże niż wspomagające relaks rośliny, zachwycające wieloma odcieniami zieleni? Zalety wynikające z otaczania się roślinnością są znane od dawna. Żywe ściany filtrują powietrze i pozwalają na nieustanny kontakt z naturą, którego tak często nam brakuje w betonowym świecie.