atrakcje dla dzieci w hotelu pomysły na zajęcia

Atrakcje dla dzieci w hotelu – jakie warto zorganizować?

Atrakcje dla dzieci w hotelu – tego oczekują wszystkie rodziny odwiedzające ośrodek noclegowy. Rodzice potrzebujący chwili wytchnienia od zabawiania pociech i pociechy, dla których nuda jest najgorszą karą! Jakie opcje rozrywkowe zorganizować dla najmłodszych? Przeczytaj i wybierz te, które pasują do Twojego hotelu.

Warsztaty jako kreatywne atrakcje dla dzieci w hotelach

Hotele to nie tylko miejsca noclegowe, ale również przestrzeń, w której można organizować różnego rodzaju wydarzenia, w tym warsztaty. Doskonała okazja, aby pomóc najmłodszym rozwijać ich kreatywność, umiejętności manualne i poznawać nowe rzeczy.

 • Warsztaty z tworzenia biżuterii to sposób, aby pomóc dzieciom rozwinąć ich kreatywność i wyobraźnię. Mogą nauczyć się robić bransoletki, kolczyki, naszyjniki i inne ozdoby. Na robienie ozdób pozwalają praktyczne, łatwe w używaniu półfabrykaty do biżuterii. Mogą z nich korzystać zwłaszcza nieco starsze dzieci (nie ma ryzyka połknięcia).
 • Warsztaty plastyczne to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Dzieci chętnie będą tworzyć obrazy, rzeźby, dekoracje, a nawet ubrania. Wezmą w nich udział nawet najmłodsi. Zadaniem hotelu jest organizacja nietoksycznych materiałów i bezpiecznych przyborów.
 • Warsztaty z rękodzieła to świetny sposób, aby pomóc dzieciom poznać tradycyjne techniki rękodzielnicze. Mogą one nauczyć się robić lalki, szydełkować, haftować czy tkać. Takimi sztukami zajmują się doświadczeni instruktorzy rękodzieła.

Warsztaty dla dzieci to doskonały sposób, aby urozmaicić pobyt w hotelu i sprawić, aby dzieci miło spędziły czas. Znajdź opiekuna wyspecjalizowanego w pracy z dziećmi i uwzględnij możliwość brania udziału w warsztatach w hotelowej ofercie. Rodzice będą zachwyceni odrobiną relaksu, w czasie gdy dziecko będzie zajęte udziałem w zajęciach.

Atrakcje poszerzające horyzonty

Kreatywne zajęcia to jedna z opcji. Do kompletu można zorganizować jeszcze warsztaty edukacyjne, na których dzieci mogą nauczyć się czegoś przydatnego w przyszłości. Najlepsze hotele proponują swoim młodziutkim gościom m.in.:

 • Zajęcia muzyczne, na których maluchy uczą się grać na instrumentach, śpiewać, czy tańczyć.
 • Zajęcia teatralne, dzięki którym dzieci dowiadują się wiele na temat podstaw aktorstwa.
 • Zajęcia kulinarne i cukiernicze, dostosowane poziomem do wieku dzieci oraz możliwości logistycznych hotelu.
 • Lekcje języka obcego, pozwalające najmłodszym uczyć się języka obcego w zabawny i przystępny sposób.

Oczywiście, podczas pobytu dzieci nie zdążą opanować twardych umiejętności. Takie zajęcia edukacyjne służą jednak zaszczepieniu w dzieciach zainteresowań, chęci do rozwijania swoich talentów, ciekawości nowych języków.

Ruchowe atrakcje dla dzieci w hotelu

Dzieci potrzebują ruchu, aby zdrowo rosnąć i się rozwijać. Warto zorganizować dla nich atrakcje ruchowe, które pozwolą im się wybawić i dobrze spożytkować nadmiar energii.

 • Plac zabaw – im większy, tym lepszy. To podstawowa atrakcja dla młodszych dzieci. Powinien zawierać różnorodne urządzenia, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, trampolina, drabinki oraz domki.
 • Sala zabaw – dla młodszych i starszych. Wyposaż ją w różnego rodzaju zabawki i urządzenia, takie jak duża trampolina, tor przeszkód dla dzieci, zjeżdżalnia, basen z kulkami, stół do piłkarzyków, stół do ping-ponga.
 • Organizacja wycieczek – wydeleguj w nie osobę odpowiedzialną za oprowadzanie gości. Hotel może organizować wycieczki rowerowe, wyjazdy w celu zwiedzania zabytków i lokalnych atrakcji. Goście, którzy są w tych stronach pierwszy raz ucieszą się z takiej pomocy.

Po stronie hotelu leży przynajmniej organizacja placu zabaw – trudno wyobrazić sobie rodzinny ośrodek noclegowy bez takiej opcji! Pamiętaj o regularnych kontrolach bezpieczeństwa obiektu, niezwłocznym wyłączaniu z użycia elementów uszkodzonych oraz naprawiania ich. Atrakcje dla dzieci w hotelach muszą być idealnie bezpieczne.

Animatorzy to podstawa

Atrakcje dla dzieci w hotelu powinien nadzorować doświadczony animator – z nim żaden maluch nie będzie się nudził. Animatorzy organizują dla dzieci różnego rodzaju zabawy, gry i konkursy, które pozwalają im się porządnie wybawić i miło spędzić czas.

Przed zatrudnieniem animatora należy:

 • Sprawdzić doświadczenie i umiejętności animatora: powinien opowiedzieć, jakie ma doświadczenie w pracy z dziećmi, organizacji zabaw, prowadzeniu zajęć, czy pracy z większą grupą.
 • Zwrócić uwagę na opinie: koniecznie przeczytaj opinie poprzednich pracodawców oraz rodziców, którzy korzystali z usług danego animatora.
 • Zorganizować dzień próbny z animatorem: trzeba na własne oczy zobaczyć, jak kandydat zachowuje się wobec dzieci.

Jeżeli Twój ośrodek noclegowy nastawia się na goszczenie rodzin, koniecznie zorganizuj stale obecny zespół animatorów – to będzie ogromny atut na rynku. Dziecko, które się nie nudzi, to zadowolone dziecko… i zadowoleni rodzice!

Atrakcje dla dzieci w hotelu dostępne w pokojach

Goście hotelowi powinni mieć możliwość rozerwania się bez wychodzenia z pokoju. Udostępnij rodzinom takie atrakcje jak:

 • dostęp do platform streamingowych z filmami i serialami,
 • możliwość wypożyczenia konsoli do gier, także takiej z kontrolerem ruchu,
 • wypożyczenie gier planszowych, puzzli, dużych kompletów klocków,
 • nieograniczona liczba przyborów plastycznych odpowiednich dla dzieci w każdym wieku.

Atrakcje dla dzieci w hotelu muszą być bezpieczne, ciekawe, nadzorowane przez kompetentnego opiekuna. Przemyśl, jakie opcje logistyczne ma Twój ośrodek. Masz miejsce, by zorganizować warsztaty z tworzenia biżuterii? Wśród pracowników są osoby z doświadczeniem jako przewodnik wycieczek? A może duży ogród aż prosi się o organizację najlepszego placu zabaw w mieście? Działaj – zaproponuj rodzinom kompleksowe podejście, a Twoja oferta im nie umknie!