Czarne klamki do białych drzwi - przegląd

Czarne klamki do białych drzwi – jakie wybrać?

Kiedyś pełniły jedynie funkcję praktyczną, dziś stały się integralną częścią stylu i charakteru pomieszczeń. Mowa oczywiście o klamkach do drzwi. To z pozoru drobne elementy, które mogą mieć ogromne znaczenie dla aranżacji. W tym artykule skupię się na dopasowaniu ich do jasnych skrzydeł drzwiowych. Pod lupę wezmę czarne klamki do białych drzwi i podpowiem, jakie sprawdzą się najlepiej. Sprawdź więc kilka ciekawych propozycji!

Czarne klamki do białych drzwi – wzbogacone elementami chromu

Czy klamki czarne mogą być idealnym uzupełnieniem białych drzwi? Oczywiście, że tak! Kolor ten idealnie pasuje do jasnych barw i potrafi ciekawie podkreślić wygląd skrzydła. Do tego masz ogrom ciekawych propozycji do wyboru, które możesz dopasować do swojego wystroju lub preferencji. 

Moja pierwsza propozycja do białych drzwi to jeden z najświeższych projektów marki Tupai – model 4211 5S 195. To innowacyjne rozwiązanie o niespotykanej dotąd formie. Główny szkielet klamki składa się bowiem z klasycznej chromowanej podstawy – idealnie pasującej do jasnej bazy. Na rękojeść zostało jednak nałożone coś w rodzaju nakładki. 

Element ten przyjmuje czarną barwę o matowym wykończeniu. Na jego powierzchni znajdują się regularne żłobienia w formie poziomych pasków. To zabieg zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Taka powierzchnia zapewnia bowiem pewny uchwyt, a rękojeść nie ślizga się w dłoni. 

Dzięki takiej formie proste czarne klamki do białych drzwi mogą nabrać całkowicie nowego charakteru. Emanują nowoczesnością i stylem, jednak wciąż są przy tym proste oraz gustowne. Jak dla mnie jest to istny strzał w dziesiątkę! Do jasnych elementów wyposażenia będą pasować idealnie, dodając im przy tym wyrafinowania!

czarne klamki do białych drzwi - model z akcentami chromowanymi
Klamka 4211 5S 195 marki Tupai to bardzo stylowe i nowoczesne rozwiązanie, które zachwyca nietuzinkową formą. Źródło zdjęcia: sklep internetowy iKlamki.pl. 

Białe drzwi i czarne klamki z gustownym marmurkowym wykończeniem

Skoro jako pierwszy poszedł pod lupę dość nietypowy model, zostańmy przy propozycji w podobnym klimacie. Coraz częściej klamki do drzwi są bowiem konstruowane jakoby z dwóch osobnych elementów. Tak właśnie jest w przypadku modelu Olivari Bau. 

Tutaj również mamy do czynienia z klasyczną prostą chromowaną konstrukcją. Na rękojeść został jednak nałożony walec, który zwraca na siebie uwagę. Ten utrzymany jest w czarnej kolorystyce. Warto jednak dokładnie się przyjrzeć – na jego powierzchni zostało wykonane lekkie i subtelne marmurkowe zdobienie. Dzięki temu całość pięknie łączy się z chromowaną podstawą. Do tego będzie idealnie współgrać z piękną bielą drzwi – marmurkowe wstawki przyjmują w końcu taki sam kolor!

Do tego zestawienie czarni i marmurku dba o wyjątkową estetykę oraz elegancję we wnętrzu. Zarówno ten kolor, jak i zdobienie, uważane są przecież za wyjątkowo luksusowe. Jeśli chcesz nadać swoim jasnym drzwiom takiego akcentu, ta klamka będzie świetnym wyjściem. Spójrz tylko na nią i przyznaj, że wygląda oryginalnie oraz stylowo! 

czarna klamka z marmurkową wstawką do białych drzwi
Klamka Olivari Bau to kolejna nowoczesna propozycja składająca się z dwóch dość wyraźnie podkreślonych części. Źródło zdjęcia: sklep internetowy iKlamki.pl.

Prosta czarna klamka o opływowym kształcie – prawdziwy minimalistyczny hit

Pierwsze dwie propozycje na czarne klamki do białych drzwi były dość odważne. Nadszedł więc czas na rozwiązanie nieco bardziej minimalistyczne, ale równie stylowe. Spójrz więc na model Olivari Dynamic NP.

Tym razem jest to klamka jednokolorowa. Na największą uwagę zasługuje w jej przypadku rękojeść. Ta przyjmuje bardzo ciekawy opływowy kształt. Dzięki temu prezentuje się elegancko, ale ma też w sobie pewną dynamikę. Tym samym jasne drzwi nabiorą dodatkowej lekkości z subtelną nutą wyrafinowania. 

Do wnętrz minimalistycznych czy skandynawskich model ten może okazać się idealnym rozwiązaniem. Przy okazji opływowy kształt świetnie pasuje do dłoni. Otwieranie drzwi z pewnością będzie więc łatwe i przyjemne. Jeśli więc zależy Ci na prostocie wzbogaconej krztą nowoczesności, ten model z pewnością będzie godny polecenia. 

klamki czarne - opływowy model do białych drzwi
Klamka Olivari Dynamic NP jest dość prosta, jednak jej lekko falowana rękojeść jest w tym przypadku ciekawym przełamaniem. Źródło zdjęcia: sklep internetowy iKlamki.pl.

Czarna klamka z nietypową rękojeścią – ciekawe rozwiązanie do białych drzwi

Niekiedy czarne klamki mogą lekko wtopić się w skrzydło drzwiowe – nawet w to utrzymane w kolorze bieli. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy ich rękojeść jest dość cienka. Wtedy nawet dość wyraźny kontrast barw może nie być wystarczający. Jeśli więc chcesz uniknąć takiej sytuacji, mam coś dla Ciebie. To model Tupai 4158 5S 153. 

To z pozoru zwykła czarna klamka. Gdy jednak bardziej się jej przyjrzysz, z pewnością zauważysz, że jest o wiele grubsza od większości modeli. Jej rękojeść zdecydowanie wyróżni się więc na tle białych drzwi. Element ten stanie się na nich bardzo dobrze widoczny i zyskasz w ten sposób ciekawe uzupełnienie z pozoru zwykłych drzwiTaki model będzie dla nich idealnym przełamaniem.

Mimo to klamka jest też prosta i minimalistyczna, zatem wpisze się w każdą aranżację. Można spokojnie uznać ją nawet za model uniwersalny – ale przełamany nietypową rękojeścią.

czarna klamka z grubą rękojeścią do białych drzwi
Klamka Tupai 4158 5S 153 cechuje się bardzo grubą rękojeścią, dzięki której z pewnością “nie zgubi” się w aranżacji wnętrza. Źródło zdjęcia: sklep internetowy iKlamki.pl.

Jak zatem widzisz, dobierając do białych drzwi czarne klamki masz bardzo duże pole do popisu. Możesz wybrać klasyczne modele, zaszaleć z ich nietuzinkowymi rękojeściami lub zdecydować się na nowoczesne oryginalne rozwiązania. Musisz tylko zastanowić się, na jakim efekcie najbardziej Ci zależy!