czyste koszulki pod nadruk jak dobrać

Czyste koszulki pod nadruk z logo hotelu – jak je dobrać?

Czyste koszulki pod nadruk to podstawa skutecznej, wygodnej odzieży firmowej. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, a w przypadku hoteli, w dużej mierze opiera się ono na wyglądzie personelu. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o profesjonalny wizerunek pracowników, a jednym z jego elementów są koszulki z logo hotelu. Aby jednak nadruk prezentował się nienagannie, należy dobrać odpowiednie koszulki. Jak to zrobić? Dowiesz się tutaj – przeczytaj!

Jak dopasować czyste koszulki pod nadruk do charakteru hotelu?

Koszulki z nadrukami mogą być świetnym sposobem na spersonalizowanie stroju hotelowego personelu i podkreślenie charakteru miejsca. Trzeba jednak wybrać ubrania bardzo roztropnie, by w stu procentach wpisywały się w charakter miejsca i oczekiwania gości.

Dobór fasonu

Do wyboru masz dwa podstawowe fasony wykorzystywane w uniformach firmowych – T-shirty i polo.

Polo mogą być z długim i krótkim rękawem. Najlepiej zainwestować w obie opcje, by pracownicy mieli wygodne ubrania na cały rok.

  • T-shirty warto zarezerwować na stanowiska, które nie polegają na bezpośredniej obsłudze gości. To najmniej formalny typ stroju firmowego, a przy tym wygodny do pracy fizycznej. Personel sprzątający, ogrodnik, złota rączka – tu liczy się komfort, elegancja nie jest potrzebna.
  • Koszulki polo są kompromisem pomiędzy nieformalnym T-shirtem a elegancką koszulą. Sprawdzą się do bezpośredniej obsługi gości w hostelach i hotelach 3-4 gwiazdkowych. Tutaj nikt jeszcze nie oczekuje eleganckiego dress code’u, więc estetycznie wykonana polówka będzie wystarczająca.

Zobacz w sklepie Printsc, ile wariantów koszulek ma do zaoferowania np. Malfini: https://www.printsc.pl/manufacturer/malfini/koszulki – na pewno przynajmniej jeden będzie pasował dla twoich pracowników. W Printsc możesz zamówić te koszulki od razu z nadrukiem.

Hotele powyżej 4 gwiazdek, luksusowe i biznesowe, wymagają dress code’u opartego na eleganckich koszulach. Robocze uniformy do pracy fizycznej także są w nieco bardziej wyjściowej wersji niż proste T-shirty. Generalnie zaś odradzamy koszulki na ramiączkach – to zbyt wysoki poziom luzu jak na warunki ośrodków noclegowych.

Dobieranie koloru

Po wybraniu fasonu należy wybrać kolor. Kolor powinien korespondować z barwami używanymi w całej identyfikacji wizualnej hotelu. Dla całości stroju pracowników stosuj zasadę 3 kolorów – nadmiar wzorów i barw nie służy wizerunkowi.

Postaw na takie ubrania bazowe, na których logotyp będzie się wyraźnie odznaczał. Producenci ubrań basic pod nadruki proponują klientom szeroką paletę barw – warto dokładnie przejrzeć możliwości, a w ostateczności wybrać barwy neutralne (biel, czerń, szarości).

czyste koszulki pod nadruki malfini - warianty kolorystyczne
Możesz zastosować kilka wariantów kolorystycznych koszulek Malfini dla pracowników na różnych stanowiskach. To tylko niewielka część kolekcji! Źródło: strona Printsc.

Fason i kolorystyka są najważniejsze w dobieraniu koszulek pod kątem wizerunkowym. Przejdźmy teraz do omawiania cech jakościowych.

Cechy dobrych koszulek basic

W przypadku firmowej odzieży jakość koszulek ma ogromne znaczenie. To od niej zależy ostateczna prezentacja ubioru i jego trwałość. Wiele załatwia wybór dobrego producenta. Koszulki takich producentów jak Malfini albo JHK cieszą się doskonałymi opiniami – stawiając na kogoś z tej dwójki, jakość masz gwarantowaną. To firmy nastawione na hurtową sprzedaż koszulek, więc wychodzą bardzo przystępnie cenowo.

Czyste koszulki pod nadruk powinny być wykonane z poliestru, bawełny lub mieszanki obu. Takie tkaniny dobrze przyjmują nadruki, nie spierają się i nie deformują z czasem. W przypadku tak intensywnie używanych ubrań, jak pracownicze uniformy, trzeba myśleć o prezentacji ubrań w długiej perspektywie.

To, jaką gramaturę wybierzesz, wpływa na wygląd nadruku i wygodę noszenia. Optymalna gramatura koszulek pod nadruk to 150-180 g/m² – nie prześwitują, są miękkie i lekkie. Na zimę można postawić na wyższe gramatury, do 220 g/m².

Poproś aktualnych pracowników o podanie wymiarów (długość i szerokość). Na tej podstawie dopasuj rozmiary dla każdego pracownika. Zainwestuj w kilka dodatkowych modeli koszulek w różnych rozmiarach. Te koszulki będą stanowić rezerwę dla nowych pracowników dołączających do zespołu.

Podsumowanie

Czy już wiesz, jakie koszulki do nadruku wybrać na potrzeby Twojego hotelu? Zacznij od określenia preferowanego fasonu i koloru, który idealnie wyeksponuje każdy element logo. Sprawdź producenta, materiał i gramaturę. Na koniec poproś pracowników o informacje o wymiarach, by dopasować rozmiary idealnie.

Pamiętaj, że zawsze możesz pracowników o ich preferencje co do koszulek. Wolą grubsze modele, długie rękawy, lub wręcz przeciwnie – zawsze jest im za ciepło, więc lepiej postawić na polo z krótkim rękawem? To oni będą nosili odzież firmową przez dziesiątki godzin tygodniowo, więc ich komfort jest równie ważny, co prezentacja.

Dobór metody nadruku oraz opracowanie szczegółów projektu najlepiej powierzyć doświadczonej firmie realizującej nadruki. Kiedy zorganizujesz dobre czyste koszulki pod nadruk, połowa pracy już za Tobą!