jaka kołdra na lato do pokoju w hotelu

Jaka kołdra na lato do hotelu?

Jaka kołdra na lato pozwoli gościom spać pod przykryciem, ale bez potu i dyskomfortu? Lato to czas wzmożonego ruchu turystycznego. Właściciele hoteli pragną zapewnić swoim gościom komfortowy pobyt, a jednym z kluczowych elementów jest niewątpliwie zdrowy i regenerujący sen. Gorące noce mogą jednak skutecznie utrudniać wypoczynek, jeśli kołdry w pokojach nie są odpowiednio dobrane do letnich temperatur. W tym artykule przedstawimy, jak dobrać idealne kołdry na lato do hotelu, aby zapewnić gościom komfort termiczny. Przeczytaj!

Jaka kołdra na lato? Najważniejsze kwestie

Dobrze dobrana kołdra zapewnia odpowiednią temperaturę snu, zapobiegając przegrzaniu i dyskomfortowi. Zadowoleni goście chętniej wystawią pozytywne opinie o hotelu i wrócą w przyszłości! Co jest kluczowe? Zwróć uwagę na te cechy:

  • materiał poszycia i wypełnienia,
  • masa kołdry,
  • hipoalergiczność.

A więc co wybrać? Oto odpowiednie modele. Możesz kupić takie kołdry w sklepie Karo – zobacz: https://www.karo.waw.pl/category/koldry-letnie. Po przeczytaniu artykułu będziesz doskonale wiedzieć, która sprawdzi się w Twoim hotelu.

Waga letniej kołdry

Zacznijmy od wagi, bo to kryterium, które odnosi się do kołder ze wszystkich materiałów. Jednoosobowe kołdry na lato powinny ważyć 300-700 gramów. Rozmiary dwuosobowe nie przekraczają 1500 gramów, a na rynku znajdzie się także kołdra letnia 200×200, której bliżej do wagi jednoosobówek. Zasadniczo, na lato im lżejsza, cieńsza, tym lepsza.

dwuosobowa kołdra na lato
Dwuosobowa kołdra syntetyczna 200×220 Estrella marki AMW. Cała waży tylko 660 gramów. Źródło: strona sklepu Karo.

Jednakże, z myślą o gościach potrzebujących wysokiej temperatury podczas snu, warto mieć na podorędziu także wariant cięższy, około 1000-1200 gramów dla dwuosobowych. Jeśli nie przyda się w lecie, zawsze będzie dobra na chłodniejsze miesiące.

Materiały kołder idealne na lato

Przejdźmy do wyboru materiału poszycia i wypełnienia. Na potrzeby hotelowe koniecznie wybieraj kołdry antyalergiczne. Nigdy nie wiesz, czy do pokoju nie trafi osoba ze szczególnymi potrzebami skórnymi. Te 3 warianty sprawdzą się jak znalazł.

Nowoczesna syntetyczna kołdra na lato

Kołdry syntetyczne są mniej podatne na gromadzenie roztoczy i kurzu, co czyni je dobrym wyborem dla alergików. Wypełnienia z syntetyków są miękkie, sprężyste, doskonale przewiewne. Bez problemu je wypierzesz pralce, a okrycie szybko wyschnie i nie straci kształtu. Są stosunkowo tanie, a przy tym wytrzymałe. Z syntetyków wykonuje się najlżejsze kołdry na rynku.

jak wybrać kołdrę na lato - propozycja syntetyczna
Duża kołdra pojedyncza 155×200 wykonana z mikrofibry – lekkiego, syntetycznego materiału. Waży jedynie 300 g. Producent AMZ, kolekcja Super Summer. Źródło: strona sklepu Karo.

Kołdra bawełniana w wersji letniej

Lekka struktura naturalnej bawełny pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, zapobiegając przegrzaniu się gości w upalną noc. Ma właściwości termoregulacyjne – w zimie ogrzewa, a latem chłodzi.

Włókna dobrze radzą sobie ze wchłanianiem nadmiaru wilgoci i są przyjazne wrażliwej skórze, bawełna jest bowiem naturalnie hipoalergiczna.

Bawełniane okrycie łatwo się pierze, co niezwykle ważne w przypadku hotelowych kołder. Popularne włókno oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Wielu producentów decyduje się wymieszać bawełnę z syntetykami, by zwiększyć trwałość okrycia – takie mieszane kołdry są dobrym wyborem, biorąc pod uwagę intensywność eksploatacji.

Bambusowa kołdra dla wrażliwych

W hotelach z wysokim standardem coraz popularniejsze stają się tekstylia z włóknem bambusowym. Bambus jest ekologiczny, ma właściwości bakterio- i grzybobójcze. Nie przyciąga kurzu, odprowadza wilgoć, a użytkownicy generalnie chwalą takie tekstylia za komfort snu w lecie.

Takie kołdry są droższe od powszechnie dostępnych syntetyków i bawełny, ale goście oczekujący luksusowego traktowania będą usatysfakcjonowani. Po pobycie w hotelowym SPA, do pełni relaksu przyda się właśnie taki element wyposażenia łóżka!

bambusowa letnia kołdra od amz
Jaka kołdra na lato zadowoli najbardziej wymagających gości? Postaw na bambus! To kołdra 135×200 od AMZ. Połączenie bawełny, syntetycznego wypełnienia i bambusowych włókien gwarantuje przyjemny sen w ciepłe noce. Źródło: strona sklepu Karo.

Jakiej kołdry letniej lepiej nie wybierać?

Wiesz, jak wybrać kołdrę na lato – a jakiej lepiej nie kupować do hotelowego arsenału? Odradzamy pierze, puch i naturalną wełnę. Takie materiały sprawdzają się w letnich kołdrach, ale tylko w prywatnych sypialniach. Z prostej przyczyny – niektóre osoby są uczulone na te materiały. Nigdy nie wiesz, o jakich potrzebach nie powiedzieli Ci goście. Zapobiegaj nieprzyjemnościom dzięki powszechnemu stosowaniu antyalergicznych tekstyliów.

Podsumowanie

Kołdry syntetyczne, bawełniane i bambusowe są dobrymi wyborami na lato. Kołdry z pierza, puchu i wełny naturalnej nie są polecane dla hoteli ze względu na ryzyko alergii. Tekstylia powinny być antyalergiczne, aby zapewnić komfort wszystkim gościom.

Jednoosobowa kołdra powinna ważyć 300-700 gramów, a dwuosobowa nie więcej niż 1500 gramów. Dobrze jest mieć w magazynie kilka kołder o różnych gramaturach, aby zaspokoić potrzeby wszystkich gości.