jaka piła spalinowa sprawdzi się w ogrodzie przy hotelu

Jaka piła spalinowa do pielęgnacji hotelowego ogrodu sprawdzi się najlepiej?

Zadbany i wypielęgnowany ogród to ozdoba hotelu, a także jego funkcjonalny atut. Dzięki niemu stworzysz przy budynku przestrzeń do odpoczynku, ale i rekreacji hotelowych gości. Musisz jednak utrzymać ogród w dobrym stanie. Najlepiej zlecić te prace konserwatorowi, trzeba go jednak wyposażyć w odpowiednie narzędzia. Niezbędna będzie piła spalinowa, która przyda się przede wszystkim przy pracach porządkowych. Jaka piła spalinowa najlepiej sprawdzi się w hotelowym ogrodzie? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze.

Do czego w hotelowym ogrodzie przyda się piła?

Piły spalinowe to mocne urządzenia, które przy doborze odpowiednich parametrów umożliwiają wycinanie drzew. Z takim urządzeniem usuniesz więc wszelkie niepotrzebne drzewa i krzewy, obetniesz uschnięte gałęzie lub konary, które rozrastają się w niewłaściwą stronę. Piła spalinowa to idealne narzędzie do formowania drzew i krzewów.

Taki sprzęt przyda się także do obróbki ściętych kawałków drewna. Można je zresztą wykorzystać do stworzenia drewnianych elementów użyteczności publicznej przy hotelu, na przykład ławek czy ogrodowych gazonów.

Jaka piła spalinowa dobrze spisze się w hotelowym ogrodzie?

Piła spalinowa do ogrodu hotelowego powinna być dostosowana do jego charakteru.

Moc piły do ogrodu

Jeśli ogród zajmuje duży obszar i jest w nim sporo wysokich, masywnych drzew, będzie wymagać cięższej pracy. W takim wypadku konieczna będzie piła o sporej mocy, która poradzi sobie z przecinaniem grubych konarów, a nawet pni. Wówczas warto rozważyć zakup modelu o mocy co najmniej 5 KM.

Tak wydajny silnik nie będzie potrzebny w przypadku mniejszych ogrodów, w których piła będzie służyć przede wszystkim do przycinania niewielkich drzew oraz krzewów. W takich sytuacjach wystarczy silnik o mocy 2,5-5 KM. Większy będzie wręcz przeszkadzać, bo będzie się wiązać z wyższą wagą sprzętu.

Długość prowadnicy

Przy zakupie piły spalinowej warto zwrócić uwagę również na długość prowadnicy. Większa przyda się do prac z dużymi drzewami. Wtedy warto postawić nawet na 50-60 cm. Do codziennych, porządkowych zastosowań zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele z prowadnicą 35-40 cm. Warto pamiętać, że to element wymienny, długość można więc z czasem dostosować.

Poziom hałasu

Jaka piła spalinowa nie byłaby Twoim wyborem, jej użytkowanie zawsze będzie wiązać się ze sporym hałasem. To może jednak przeszkadzać hotelowym gościom. Szukaj więc modeli z maksymalnie cichym trybem pracy, które nie będą emitować hałasu powyżej 100 decybeli.

A może piła spalinowa z wysięgnikiem?

Sporym ułatwieniem w czasie pracy w ogrodzie może być też piła spalinowa z wysięgnikiem. Dzięki niemu można łatwo przyciąć wysoko położone gałęzie. Niektóre modele mają teleskopowe wysięgniki o długości przekraczającej dwa metry. Korzystanie z takiej piły zmniejsza również ryzyko urazów w czasie pracy w ogrodzie – nie trzeba bowiem korzystać z drabiny.

Podsumowanie: jaka piła spalinowa przyda się w hotelowym ogrodzie?

Jeśli zastanawiasz się, jaka piła spalinowa przyda się w hotelowym ogrodzie, przede wszystkim przyjrzyj się drzewom i krzewom, jakie w nim rosną. To do charakteru ogrodu trzeba bowiem dobrać sprzęt – przede wszystkim jego moc i długość prowadnicy. Przy zakupie szukaj też modeli, które emitują jak najmniejszy hałas. Rozważ postawienie na piły spalinowe z wysięgnikiem.