świąteczne dekoracje do pokoju w hotelu

Świąteczne dekoracje do pokoju, czyli klimat świąt w hotelu

Święta są przez wiele osób uważane za najbardziej wyjątkowy czas w roku. Często wychodzą one poza ramy związane z religią i są po prostu także klimatycznym czasem, w którym spędzamy czas z najbliższymi w przepięknym otoczeniu ozdób i ulubionych potraw. Ta jedyna w swoim rodzaju atmosfera ma swoje miejsce także w przestrzeni hotelowej, a w jej stworzeniu pomogą świąteczne dekoracje do pokoju. To nie tylko choinki sztuczne na pniu – sprawdź, co jeszcze warto umieścić w hotelowym pokoju, aby zagościł w nim prawdziwie bożonarodzeniowy klimat!

Świąteczne dekoracje do pokoju – choinka na pierwszym miejscu

Pokój hotelowy to miejsce, do którego w łatwy sposób można wprowadzić świąteczną atmosferę. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas dobierania dodatków zachować umiar i nie przytłoczyć nimi wnętrza. W dużej części hoteli pokoje są zaaranżowane w klasycznym, ponadczasowym stylu i zbyt duża ilość akcesoriów może sprawić, że stracą one ten minimalistyczny styl. A to właśnie on stanowi gwarancję, że wszyscy goście będą czuli się w wynajmowanym pokoju dobrze. Zawsze należy wziąć to pod uwagę.

Niewątpliwie jednak świąteczne dekoracje do pokoju mają swoje miejsce także i w hotelach. Do najpopularniejszych zdecydowanie należy choinka. Ze względów praktycznych zdecydowanie najbardziej polecane są drzewka sztuczne, np. modele dostępne w sklepie E-choinki. Nie musisz obawiać się, że przed końcem sezonu zgubią igły i będą prezentować się nieestetycznie, a przestrzeń w ich okolicy będzie nieustannie wymagała sprzątania. Dodatkowo nie każda osoba preferuje naturalną choinkę, zdarzają się także alergie. Sztuczne drzewko jest więc najbezpieczniejszym wyborem do hotelu.

Sztuczne nie oznacza jednak nieładne, jak często się przyjmuje. Dzisiejsze syntetyczne drzewka wysokiej jakości są wręcz nie do odróżnienia od tych żywych. Posiadają igły o różnych długościach i odcieniach, dzięki czemu doskonale imitują naturalne gałązki. Są dostępne w wielu różnych wersjach i rozmiarach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz odpowiedni modeli do wnętrz hotelowych.

To, na jakie drzewko się zdecydujesz, zależy oczywiście także od Twojego budżetu. Lepiej zdecydować się na mniejsze choinki o bardziej naturalnym wyglądzie niż ogromne, które z daleka będą odznaczać się swoją nienaturalnością. Drzewko w pokoju hotelowym nie musi być punktem centralnym pomieszczenia. Wystarczy, że będzie subtelnym akcentem – a goście na pewno to docenią.

Jako świąteczne dekoracje do pokoju hotelowego doskonale sprawdzają się choinki niższe niż 1 metr. Przepięknie prezentują się postawione na meblach, np. szafce nocnej czy komodzie. Coraz popularniejszym wyborem są także choinki slim, które są wąskie. Nie zajmują dużo miejsca, co jest pożądane w każdym wnętrzu.

Czy choinka w hotelu powinna być ozdobiona?

Wielu właścicieli hoteli zastanawia się, czy ozdabiać choinki znajdujące się w tych wnętrzach. Jeśli chodzi o duże drzewko w recepcji czy innej wspólnej przestrzeni, zdecydowanie tak. Natomiast przy małych drzewkach jest to mile widziane, ale jednocześnie nie jest koniecznością. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, zdecyduj się na modele ośnieżone, które same w sobie prezentują się interesująco lub choinki, na których już znajdują się naturalne ozdoby, np. szyszki czy ostrokrzew.

choinka w hotelu
Ozdoby na choince w pokoju hotelowym są miłym akcentem, który na pewno zostanie doceniony przez gości.

Naturalne dekoracje świąteczne w pokoju hotelowym

Jeśli choinka to Twoim zdaniem zbyt duża dekoracja i chcesz postawić na coś bardziej minimalistycznego, świetnie sprawdzą się gałązki drzewka iglastego, które możesz położyć na eleganckiej tacy lub powiesić na ścianie. Doskonale sprawdzi się także ostrokrzew, który od razu kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Dobrym wyborem są także szyszki. Z tych trzech elementów można stworzyć kompozycję lub wystarczy kupić gotowy stroik.

Pościel w świątecznym klimacie dla hoteli

To, jaka pościel znajdzie się w hotelu w okresie świątecznym, zależy od charakteru danego miejsca. Dla wielu miejsc pościel nawiązująca do Bożego Narodzenia to zbyt wiele – za mocno odcinałaby się ona od klasycznego wystroju wnętrza. Jednak istnieją także hotele, które są urządzone w bardziej nowoczesnych stylach aranżacyjnych i pościel delikatnie inspirowana świętami jest doskonałym uzupełnieniem ich pokoi.

Pościel dla hoteli nie musi mieć intensywnych kolorów. Lepiej zrezygnować z czerwieni i wzorów, które od razu kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Dobrze za to sprawdzą się okrycia, które są w jasnych kolorach, podobnie jak klasyczna pościel hotelowa, a mają subtelne nadruki, np. w postaci gałązek, ostrokrzewu czy szyszek. Taki drobny akcent na pewno zostanie doceniony przez gości hotelowych, a jednocześnie nie wpłynie mocno na wystrój wnętrza.