pościel do hotelu

Jaka pościel najlepsza do hotelu? Praktyczne wskazówki

W dobrym hotelu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. To samo dotyczy pościeli, i to nie tylko wtedy, kiedy faktycznie jest zapinana na guziki. Rzecz jasna musi być ona idealnie czysta, ale trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej jest wykonana. Hotelowi goście docenią pościel dobrej jakości. Musisz o nią zadbać, zwłaszcza jeśli liczysz na klientów premium. A zatem – jaka pościel najlepsza będzie do hotelu?

Jaka pościel najlepsza do hotelu? Polecane tkaniny

Pościele do hotelu powinny być przede wszystkim przyjazne dla skóry. Nie możesz pozwolić sobie na to, by po kontakcie z pościelą którykolwiek z Twoich gości nabawił się wysypki czy innych dolegliwości. Do tego powinieneś zadbać, by była miła w dotyku. Poza tym powinna być też jednak wytrzymała – musi znieść częste pranie w wysokich temperaturach.

Pod tym kątem najbardziej polecane pościele do hoteli to:

  • pościel satynowa: wykonana z bawełny, o charakterystycznym splocie. Spełnia wszystkie powyższe warunki: jest gładka i przyjemna w dotyku, a do tego bardzo efektownie wygląda;
  • pościel bambusowa: w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników. Do jej największych atutów należy miękkość i wytrzymałość. Bambus to materiał w pełni naturalny, w dodatku ma właściwości bakteriobójcze i nie przyciąga roztoczy;
  • pościel flanelowa: to stosunkowo rzadko wybierany materiał, ale flanela ma swoje atuty. Jest miękka i wytrzymała, w dodatku przyjemnie otula. To rozwiązanie idealne na zimę.

Przy wyborze tkaniny pamiętaj też o odpowiedniej gramaturze materiału. Powinna być spora, to poprawia trwałość pościeli. Minimum to 160 g/m2. Pamiętaj też, by zawsze wybierać materiały najwyższej jakości.

Jaki rozmiar pościeli wybrać do hotelu?

Przy wybieraniu rozmiaru pościeli do hotelu kieruj się przede wszystkim wielkością materaca. To do niej powinny być dopasowane rozmiary kołdry i pościeli. Najbardziej uniwersalna jest pościel 160×200 cm. To dobry wybór do łóżek pojedynczych. Przy łóżkach dwuosobowych lepszym wyborem będzie pościel 220×200 cm lub 240×200 cm.

Jaki kolor pościeli do hotelu?

Najbardziej rozpowszechnionym kolorem pościeli do hoteli jest biel. To klasyczne rozwiązanie, a czysta biała pościel zawsze sprawia dobre wrażenie. Nie będzie też tracić kolorów w praniu. Warto jednak postawić także na biel z wzorami – na przykład matowymi kwiatami czy pasami.

Możesz też postawić na pościel dopasowaną do wystroju konkretnego pokoju. To da ciekawy efekt zwłaszcza wtedy, gdy w obiekcie znajdują się klimatyczne pokoje z charakterystycznym wystrojem. W najbardziej eleganckich hotelach stawia się też często na ciemną pościel. Dobrym pomysłem jest ozdobienie pościeli hotelowym logo z haftu.

Jaki rodzaj zapięcia pościeli hotelowej będzie najlepszy?

Jeśli zastanawiasz się, jaka pościel najlepsza będzie w Twoim hotelu, nie zapomni zwrócić uwagi na to, w jaki sposób jest zapinana. Choć wcześniej wspominaliśmy już o guzikach, ten typ zapięć w pościeli hotelowej nie jest zbyt popularny. Lepiej sprawdza się pościel na zamek lub na zakładkę. To mniejsze ryzyko uszkodzeń i szybsza wymiana pościeli.

Podsumowanie: jaka pościel najlepsza do hotelu?

Przy wyborze pościeli do hotelu w pierwszej kolejności skup się na materiale, z jakiego została wykonana. Najlepsze będą pościele satynowe, bambusowe i flanelowe o dość dużej gramaturze. Dobierz też rozmiar pościeli do materaca hotelowych łóżek. Najpopularniejsze kolory to biel oraz barwy dopasowane do aranżacji hotelu. Zwróć też uwagę na rodzaj zapięć.