rolety do hotelu

Jakie rolety wybrać do hotelu?

Dobre hotele dbają o prywatność swoich gości. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma umiejscowienie i wielkość okien. Nie chodzi jednak przecież o to, by oferować gościom pomieszczenia z małymi oknami. Warto natomiast zdecydować się na rolety, które w razie potrzeby pozwolą na odcięcie się od spojrzeń z zewnątrz lub nadmiernego światła. Rolety przydadzą się zresztą również w innych hotelowych przestrzeniach. Jakie rolety wybrać do hotelu? Podpowiadamy.

Jakie rolety wybrać do hotelowych pokoi?

Rolety do hotelu muszą spełniać trzy podstawowe założenia. Po pierwsze, powinny pomagać zachowywać wspomnianą wyżej prywatność. Zasłonięta roleta ma sprawić, że gość będzie czuć się w pokoju zupełnie swobodnie.

Po drugie, rolety w pokojowych hotelach muszą komponować się z aranżacją pokoju. Mimo że to tylko dodatek, jego wpływ na charakter pomieszczenia jest niebagatelny. Liczy się kolor, ale także rodzaj rolet i wykorzystanej do przesłonienia światła tkaniny.

Po trzecie, w hotelach dobrze sprawdzają się rolety, które łatwo utrzymać w czystości. I bez problemu można znaleźć kilka takich modeli. Niektóre wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, z innych można łatwo ściągnąć materiał i wyprać bez demontażu całej konstrukcji. Przyjrzyjmy się więc, jakie rolety wybrać, by spełniały te założenia.

Rolety dzień-noc

To najbardziej praktyczne rolety do hotelowych pokoi. Pozwalają bowiem na precyzyjną regulację ilości światła, jakie wpada do wnętrza. Składają się z dwóch tkanin z zaciemniającymi i przezroczystymi paskami, które można na siebie nakładać lub układać na przemian. Do tego rolety dzień-noc mają duże walory dekoracyjne. W eleganckich hotelach będą znakomitym rozwiązaniem.

Rolety zaciemniające

Pełną prywatność hotelowym gościom zapewnią również rolety zaciemniające. To pojedyncza tkanina, za to zwykle trójwarstwowa. Poszczególne jej elementy odpowiadają za odbijanie promieni słonecznych, a także izolację.

Rolety zaciemniające pozwalają na zupełne odcięcie dopływu światła do pomieszczenia. Za taką roletą nie będzie też ani trochę widać, co robi w pokoju gość. Do tego takie rolety pomagają nieco wstrzymać nagrzewanie pomieszczenia w gorące dni. Rolety zaciemniające łatwo czyścić wilgotną szmatką, będą też rozwiązaniem idealnym do eleganckich wnętrz.

Rolety plisowane

Ten typ rolet to hit ostatnich lat. Rolety plisowane to też przede wszystkim możliwość zasłonięcia dowolnego obszaru okna. Dzięki temu dół okna może być zasłonięty i gwarantować prywatność, a odsłonięta góra będzie zapewniać dopływ światła do pokoju. Równie dobrze można jednak zasłonić inną część szyby, choćby środkową. Rolety plisowane sprawdzą się w nowoczesnych miejscach, są te dostępne w szerokim wachlarzu kolorów.

Jakie rolety sprawdzą się w hotelowych przestrzeniach wspólnych?

Osłony na okna przydadzą się także w pomieszczeniach użytkowanych wspólnie przez gości i pracowników. Dotyczy to przede wszystkim hotelowego lobby oraz restauracji. Jakie rolety wybrać do takich przestrzeni?

Rolety materiałowe do hotelu

W hotelowym lobby dobrze sprawdzą się rolety materiałowe. Ważne, by ich kolor nawiązywał do wystroju całego hotelu. Przez większość dnia będą mogły być tylko lekko opuszczone, ale w południe, gdy słońce świeci najmocniej, warto opuścić je zupełnie. Jako że okna w hotelowym lobby często mają duże, niestandardowe rozmiary, najlepszym miejscem do zamówienia tych elementów będzie hurtownia rolet.

Rolety rzymskie do hotelu

W hotelowej restauracji warto zadbać o dekoracje. W związku z tym świetnie sprawdzą się tam najbardziej ozdobne rolety rzymskie. Po zsunięciu tworzą bowiem efektowne fałdy i falbanki. Wykonuje się je z różnych tkanin – do hotelu warto wybrać te, które będzie można łatwo wyprać. Rolety rzymskie można bowiem dość szybko zdemontować. Szeroki wybór kolorów i wzorów sprawia, że łatwo znajdzie się model dopasowany do aranżacji jadalni.

Podsumowanie: jakie rolety wybrać do hotelu?

Odpowiedź na pytanie, jakie rolety wybrać do hotelu, powinna uwzględniać trzy ważne cechy tych elementów. Muszą zapewniać prywatność gościom, komponować się z aranżacją wnętrza i pozwalać na łatwe czyszczenie. W hotelowych pokojach warto więc rozważyć szczególnie rolety dzień-noc, zaciemniające oraz plisowane. W lobby czy restauracji lepiej sprawdzą się rolety materiałowe oraz rzymskie.