Kącik w pokoju hotelowym dla dziecka

Kącik dziecka w pokoju hotelowym

Coraz częściej można zauważyć osoby podróżujące z małymi dziećmi. W dzisiejszych czasach młodzi rodzice nie chcą się ograniczać i dlatego na różnego rodzaju wycieczki wyruszają ze swoimi pociechami. 

Dlatego też hotele powinny przygotować się na odpowiednie przyjęcie maluchów, które wraz ze swoimi rodzicami przebywają w pokojach. Aby to zrobić, należy stworzyć odpowiednie warunki.

Dlaczego kącik dla dziecka jest ważny w pokoju hotelowym i co powinno się w nim znaleźć? W tym artykule odpowiemy Ci na te pytania! 

Kącik dziecka w pokoju hotelowy – dlaczego jest ważny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, coraz więcej osób zabiera swoje maluchy ze sobą na różnego rodzaju wycieczki. Dlatego też hotele powinny zapewnić takim rodzinom pokoje ze specjalnie stworzonym kącikiem dla dziecka. 

Jest on ważny, ponieważ w takiej przestrzeni pociecha może się swobodnie bawić. Wydzielony do tego celu fragment pokoju powinien być bezpieczny. Dzięki temu rodzice mogą sami trochę odpocząć i się zrelaksować. 

Warto zainwestować w taką przestrzeń, ponieważ na pewno zachęci to rodziców, do wybrania właśnie tego hotelu. Zapewne niektóre osoby nie zdają sobie z tego sprawy, ale taki kącik dla dziecka to także wspaniałe udogodnienie dla mamy i taty, którzy wiedzą, że ich dziecko może się bezpiecznie bawić i być szczęśliwe. 

Jakie przedmioty i akcesoria powinny się znaleźć w kąciku dla dziecka w pokoju hotelowym?

Miejsce dla dziecka w pokoju hotelowym powinno być odpowiednio wyposażone. Dzięki temu maluch będzie czuł się swobodnie i na pewno będzie się doskonale bawił. Jednak co powinno się w nim znaleźć?

1. Odpowiednie łóżeczko 

Pierwszy ważnym elementem jest odpowiednie łóżeczko. Należy wstawić tam mebel, który będzie odpowiedni dla maluchów i zapewni komfort podczas spania.

Oczywiście wymiary łóżka zależą od tego jak duże jest dziecko. Dlatego najlepiej stworzyć pokoje z kącikiem dla maluszków i dla trochę większych dzieci. 

Dla najmniejszych, do dwóch lat, dobrym wyborem będzie łóżeczko o wymiarach 140x70cm. Jeśli dziecko jest starsze, należy zakupić meble o wymiarach 160x80cm. Wtedy można być pewnym, że dziecko będzie miało komfortowy sen. 

2. Wygodna pościel

Jeśli zakupione jest łóżeczko, należy także dokonać zakupu odpowiednią pościel. Doskonałym wyborem będzie taka, która ma bajkowy wzór. Dzieci uwielbiają kolorowe motywy, a jeśli będą na nich bohaterowie ich ulubionych kreskówek, to na pewno będą chętniej kładły się spać.

3. Zabawki

Ważne jest także, aby w takim kąciku znalazły się odpowiednie zabawki. Najczęściej wybierane są pluszaki, klocki, a także zabawki edukacyjne. 

Oczywiście jeśli rodzina przyjeżdża do hotelu, na pewno zabiera ze sobą własne zabawki dziecka, ale zawsze warto wyposażyć także i w nie kącik dla malucha. 

4. Miękka powierzchnia

Aby dziecko mogło się bezpiecznie bawić ważne jest, aby podłoga była wyłożona miękkimi matami, które pozwolą na komfortową zabawę.

Wracając do tematu pościeli…

Pamiętaj o odpowiednim wyborze.

Należy pamiętać, że powinna być ona miękka i lekka. Najlepiej wybrać produkty z bawełny, ponieważ przepuszczają dobrze powietrze, a co najważniejsze nie uczulają

Ważne jest także, aby miała odpowiednie certyfikaty i atesty, które zapewnią bezpieczeństwo maluchowi. Zadbaj także o dobrą jakość nadruku, aby był trwały i żeby nie stracił swojej barwy po kilku praniach.

Kącik dla dziecka w pokoju hotelowym powinien znaleźć się w każdym hotelu, aby zapewnić komfortowy pobyt całej rodzinie. Należy pamiętać o łóżeczku, pościeli, zabawkach, a także o zapewnieniu bezpieczeństwa.