Czym się kierować, wybierając tekstylia hotelowe?

Tekstylia hotelowe – jak wybrać najlepsze ręczniki i pościel?

Mogłoby się wydawać, że tekstylia hotelowe prawie niczym nie różnią się od tych, które są na co dzień używane w domach. Jest to jednak błędne przekonanie. Wybierając je do miejsca, z którego będzie korzystać nawet kilka osób tygodniowo, trzeba postawić na nieco inne parametry, cechy oraz jakość. Czym kierować się, wybierając pościele i ręczniki do hotelu? Sprawdź!

Tekstylia hotelowe – materiał ma ogromne znaczenie

Pościele oraz ręczniki hotelowe powinny cechować się przede wszystkim przyjaznym dla skóry materiałem. Najczęściej poleca się więc do tego typu miejsc bawełnę. Dlaczego? Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych tkanin. Do tego otula swoją miękkością, jest ciepła, delikatna, wytrzymała i antyalergiczna.

Pościel bawełniana będzie idealna na każdą porę roku, ponieważ świetnie chłonie wilgoć oraz pozwala skórze oddychać. Ręczniki z takiego materiału będą natomiast wyjątkowo chłonne i puszyste, a przecież na tym zapewne najbardziej Ci zależy.

Ciekawym rozwiązaniem do hotelu są także wyroby bambusowe. Ten materiał może występować solo lub jako domieszka bawełny. Po co jednak wybrać takie tekstylia hotelowe? Włókna bambusa wykazują właściwości antygrzybiczne oraz bakteriobójcze. Dzięki temu jeszcze lepiej zadbasz o zdrowie oraz komfort swoich klientów.

Jeśli zależy Ci na naprawdę wysokiej odporności na zniszczenia, możesz zdecydować się na ręczniki z niewielką domieszką np. poliestru. Uważaj jednak, by było go naprawdę mało. W innym przypadku taki dodatek może obniżyć walory materiału dominującego. 

Gramatura tekstyliów hotelowych? Im wyższa, tym lepsza!

Jeśli chodzi o tekstylia hotelowe, jakimi są ręczniki, należy zwrócić dużą uwagę na ich gramaturę. Ta powinna być bardzo wysoka. Zaleca się, by ciężar materiału wynosił nawet 550 g/m2. Dzięki temu ręczniki będą odporne na zniszczenia. Nie zepsują się nawet przy bardzo częstym praniu. Do tego pozostaną puszyste, miękkie i delikatne.

Tak wysoka gramatura ma jednak jedną wadę – tekstylia będą dość długo się suszyć. W każdym pokoju rekomendujemy więc umieszczenie kilku grubych ręczników i kilku nieco cieńszych. Wtedy każdy z gości będzie miał zawsze do dyspozycji suche tekstylia. Duży wybór ręczników idealnych do hotelu znajdziesz na https://www.karo.waw.pl/category/reczniki

W przypadku pościeli można kierować się taką samą zasadą – im wyższa gramatura, tym lepiej. Nie ma jednak po co wybierać modeli powyżej 150 g/m2. Wtedy komplety będą bardzo grube, co nie zawsze okaże się ich atutem. 

Kolor – czy zawsze tekstylia hotelowe muszą być jasne?

W większości hoteli zarówno pościel, jak i ręczniki, są na ogół jasne – białe lub kremowe. Dlaczego? Przede wszystkim jest to uniwersalne rozwiązanie. Wpisze się w każdy wystrój i sprawi, że pomieszczenie stanie się spójne oraz harmonijne. Do tego takie odcienie kojarzą się z elegancją oraz luksusem. Jako właściciel hotelu zapewne chcesz, by Twoje miejsce było postrzegane właśnie w taki sposób.

Na koniec warto jeszcze dodać, że biel czy beż wzbudza w ludziach poczucie świeżości i czystości. Goście będą mieć pewność, że korzystają z dopiero co wypranych tekstyliów hotelowych. 

Oczywiście jeśli chcesz, możesz zdecydować się na kolorowe pościele czy ręczniki do hotelu. Pamiętaj jednak, że te trzeba prać w wysokiej temperaturze, a więc barwy mogą szybko wyblaknąć. Wtedy konieczna będzie ich wymiana na nowe, a to generuje dodatkowe koszty. Nie zawsze więc warto. 

A co z rozmiarem?

W przypadku rozmiarów tekstyliów hotelowych sprawa jest dość jasna. Pościel należy dopasować idealnie do wymiarów poduszki oraz kołdry. Nie zaleca się ubierania zbyt małych lub za dużych kompletów. Dlaczego? Niestety nie będą gwarantować gościom wysokiego komfortu snu. Wypełnienie może się przemieszczać lub zwijać, co z pewnością nie będzie dobre. 

Przy ręcznikach warto natomiast postawić na kilka różnych rozmiarów. W każdym pokoju umieść dwa niewielkie tekstylia do twarzy oraz rąk, taką samą ilość nieco większych – np. 50×90 oraz tych typowo kąpielowych.

Wszystkie tekstylia hotelowe wybieraj bardzo uważnie. Niska jakość niestety sprawi, że ciągle będziesz musiał kupować nowe komplety, co przełoży się negatywnie na firmowy budżet.