Łazienka hotelowa - co powinno się w niej znaleźć?

Łazienka hotelowa – o czym pamiętać, by zapewnić gościom najwyższy komfort?

Łazienka hotelowa to niewątpliwie ta część miejsca noclegowego, na którą większość gości zwraca największą uwagę. W końcu pomieszczenie to spokojnie można uznać za jedno z najważniejszych. Jeśli zależy Ci na najwyższym komforcie osób, które decydują się na skorzystanie z Twoich usług, koniecznie powinieneś zadbać o odpowiedni wystrój oraz wyposażenie łazienki hotelowej. 

O czym zdecydowanie warto pamiętać? Jakie rozwiązania spotkają się z aprobatą większości gości? Sprawdź ten poradnik! 

Prysznic czy wanna? Oto jest pytanie!

Nie da się ukryć, że urządzając łazienki hotelowe, większość osób zastanawia się głównie, czy postawić na prysznic, czy też na wannę. Zdania w tym temacie, zarówno hotelarzy, jak i gości, są dość mocno podzielone. Wiele zależy bowiem od osobistych preferencji osób odwiedzających lokum, ale też samego układu czy wielkości pomieszczenia. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. 

Najczęściej jednak wybór pada na prysznic. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca, a do tego jest łatwe do utrzymania w czystości – szczególnie gdy mowa o modelach bez widocznego brodzika. Mniejsza ilość elementów jest wtedy poddana na działanie wilgoci. 

Nie da się jednak ukryć, że wanna bywa uważana za nieco bardziej komfortowa. W końcu kto nas nie marzy o długiej relaksującej kąpieli po całym dniu? Jeśli więc jest taka możliwość, warto przemyśleć jej wybór. Dobrze sprawdzi się wtedy model z estetycznym parawanem, dzięki któremu wanna będzie mogła służyć także jako prysznic. Takie rozwiązanie dwa w jednym z pewnością spełni potrzeby niemalże każdego gościa. 

Łazienka hotelowa z nowoczesną toaletą – dla większego komfortu

Jeśli zależy Ci na tym, aby łazienka hotelowa była w pełni komfortowa dla gości, a także poniekąd podnosiła prestiż miejsca noclegowego, zdecydowanie warto postawić na toalety myjące. To innowacyjne nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zadbać o pełną higienę każdego dnia. Mają szereg przydatnych funkcji, takich jak mycie z przodu czy z tyłu, opcję samoczyszczenia dyszy, czy podgrzewania siedziska. 

Dzięki temu dbasz o wysoki stopień wygody gości, a do tego nie musisz martwić się utrzymaniem misy w idealnej czystości. Podkreślasz także swoje przywiązanie do ochrony środowiska – takie modele pozwalają znacząco obniżyć zużycie papieru toaletowego. 

Przy okazji są dostępne w idealnej do hoteli podwieszanej wersji. Podczas sprzątania dotarcie w każdy zakamarek łazienki będzie o wiele łatwiejsze! Stawiając na luksusowe wnętrze utrzymane w nowoczesnym duchu, takiego rodzaju armatury zdecydowanie nie powinno w nim zabraknąć. Każdy gość znajdzie w nim coś, co przypadnie mu do gustu i poprawi jego codzienny komfort korzystania z toalety. 

Meble na kosmetyki i rzeczy osobiste – ukłon nie tylko w stronę pań

Wiele osób podkreśla, że łazienki hotelowe są często zaprojektowane bez uwzględnienia miejsca do przechowywania rzeczy osobistych i kosmetyków. Jest to oczywiście ogromny błąd. Każdy gość przybywający do hotelu ma przecież przy sobie wiele najpotrzebniejszych rzeczy do codziennej higieny. A nie ma nic bardziej uciążliwego niż brak przestrzeni na nie! 

Projektując łazienkę hotelową, koniecznie uwzględnij w niej miejsce na wszelkiego rodzaju kosmetyki. Zdecyduj się m.in. na szafkę pod umywalką z szufladami lub zamykanymi półkami, pojemnik na szczoteczki do zębów czy koszyczek na żele pod prysznic w pobliżu wanny lub kabiny. 

Takie drobne elementy z pewnością zostaną docenione przez każdego gościa. Ty z kolei podkreślisz to, iż wiesz, jakie są ich potrzeby. Z pewnością znacznie w ten sposób zaplusujesz! 

Lustra i oświetlenie – by łazienki hotelowe ułatwiały codzienność

Idealnie zaprojektowana łazienka hotelowa nie może obejść się bez odpowiedniego oświetlenia oraz oczywiście lustra. Są to elementy, które zdecydowanie ułatwiają codzienną pielęgnację, a do tego pozwalają optycznie powiększyć niewielkie wnętrze. Z ich pomocą każda łazienka będzie sprawiała wrażenie bardziej przestronnej. 

Oprócz głównego oświetlenia zastanów się więc również nad tym punktowym – szczególnie w okolicy lustra. To prosty zabieg, który z pewnością się opłaci. Poprawi komfort gości, a także ich ogólne wrażenia, co do całej przestrzeni. Jasne pomieszczenia są bowiem uważane za bardziej przytulne i nowoczesne. 

Stylowe dodatki, dzięki którym łazienki hotelowe nabierają charakteru

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o łazienki hotelowe, są również wszelkiego rodzaju dodatki. To najczęściej dość spory problem, ponieważ do tego typu wnętrz nie zawsze sprawdzają się dokładnie te same rozwiązania, co do domów prywatnych. Nie ma bowiem mowy o eleganckich dywanikach czy kolorowych ręcznikach dopasowanych do wystroju. 

Zawsze możesz jednak umieścić w hotelowej łazience stylowy dozownik do mydła czy pojemnik na szczoteczki. Do tego ciekawym uzupełnieniem wystroju mogą okazać się rośliny doniczkowe lubiące wysoki stopień wilgotności. 

Jakość i porządek – klucz do sukcesu w łazience hotelowej

Na koniec zostało to, co zdecydowanie najważniejsze. Każda łazienka hotelowa powinna być urządzona z należytą starannością i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. 

Dzięki temu będzie prezentować się idealnie przez naprawdę długi czas. Nie będzie konieczności jej ciągłej renowacji, co z pewnością będzie mieć ogromny wpływ na firmowy budżet. Poszczególne elementy nie będą się uszkadzać, a to świetnie wpłynie na ogólną estetykę całego pomieszczenia. Nie bój się więc stawiać na droższe, ale trwalsze rozwiązania.

Do tego łazienki zawsze muszą być utrzymane w idealnej czystości. Nie ma tutaj miejsca na żadne niedociągnięcia. Staraj się więc wybierać materiały łatwe do pielęgnacji i ogranicz ilość zbędnych elementów do minimum. Pilnuj, aby po każdej wizycie wnętrze to zostało idealnie wyczyszczone w każdym możliwym zakamarku. Odwiedzające hotel osoby zawsze sprawdzają bowiem stan łazienki! To poniekąd wizytówka dobrego miejsca noclegowego!

Pamiętając o wszystkich tych wskazówkach, z pewnością urządzisz dla swoich gości idealne łazienki hotelowe