Nowoczesny wygląd we wnętrzu

Nowoczesny styl urządzania wnętrza, a przytulny dom

W dzisiejszych czasach w aranżacji wnętrz króluje nowoczesny styl. Mieszkania urządzone w takiej stylistyce są niezwykle szykowne. W pierwszym momencie nasuwać nam się może, że takie wnętrze w użytkowaniu może być surowe, a jednocześnie mało przytulne.

Nowoczesny styl w praktyce

W nowoczesnym stylu wystroju wnętrz można wyszczególnić wiele elementów, które uznać można za uniwersalne, ale jednocześnie designerskie. Barwy takie jak: biały, czarny oraz odcienie szarości to kolory, które dyktują nowoczesny styl. Skandynawski styl bardzo modny już od kilku lat przyzwyczaił nas do wykorzystywania tego typu kolorów we wnętrzach. Kolorowe dodatki stanowią wspaniałe połączenie z kolorami bazowymi. Zazwyczaj właściciele decydują się na wykorzystanie jednego koloru dodatkowego. Taki kolor na tle bazowych stanowił będzie uzupełnienie wnętrza, a jednocześnie nada wnętrzu motywu przewodniego. Przytulny salon, w którym po ciężkim dniu można się zrelaksować to podstawa w wielu domach.

Nowoczesny styl, a motyw przewodni wystroju

Istnieje pewien kanon barw, które w połączeniu z nowoczesnymi elementami wnętrzarskimi łączą się genialnie. Dzięki temu są bardzo często wybierane do tego typu rozwiązań. Jako że barwami bazowymi są kolory bardzo neutralne, kolor dodatkowy powinien być uznawany jako motyw przewodni. Jednocześnie powinien on być takim, który doda wnętrzu charakteru, prezentując nowoczesny styl. Domu nie urządzamy dla innych, tylko w 100% dla siebie. Na początek sami musimy się zastanowić co sprawi, że dom będzie dla nas przytulny. Taras, salon, sypialnia, a nawet kuchnia, to pomieszczenia, których urządzanie w taki sposób, aby można je było uznać za miłe i przytulne staje się coraz bardziej popularne. To właśnie tak drobny element, który dla wielu wydawać by się mógł zupełnie nic nie znaczącym, odgrywa ogromną rolę w tym, aby nasze mieszkanie było przytulne.

Czy kolory dodatkowe mają znaczenie?

Kolory dodatkowe to drobne elementy, które mogą znacząco odmienić każde wnętrze. Gustownie dobrane do siebie bary, to w zasadzie połowa sukcesu zwanego pięknym wnętrzem. Nowoczesność i klasyka wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Jakie kolory uznawane są za najbardziej popularne i zalecane przez projektantów nowoczesnych wnętrz? Styl nowoczesny dyktuje zestawienie ze sobą we wnętrzach neutralnych jak i jaskrawych barw.

Najpopularniejsze kolory ostatnich lat

Specyfika każdego z miejsc w domu wymaga dostosowania do niego koloru przewodniego, który stanowił będzie stylowe uzupełnienie naszego wnętrza. Kolory bazowe w stylu nowoczesnym są tak naturalne, że można zastosować je wszędzie, ale jak z kolei wybrać odpowiedni kolor stanowiący uzupełnienie tego stylu? Jednymi z najbardziej popularnych są wyraziste barwy takie jak: zielony, żółty, czerwony, turkusowy, a także odcienie złota i srebra.

Nowoczesny styl w kuchni

Barwami, które oprócz tego, że są niezwykle popularne, ale również poprawiają odbiór nowoczesnej kuchni są kolory żółty oraz zielony. Kolory te sprawiają, że pomieszczenia tego typu stają się bardziej pogodne. Dzięki temu my mamy większą chęć przebywania w nich, a także przygotowywania tam posiłków. Taka motywacja może się okazać szczególnie przydatna podczas zimowych i jesiennych poranków. Wtedy aura za oknem sprawia, że mamy ochotę jedynie wrócić do łóżka i nakryć się ciepłą kołdrą. Odcienie zieleni i żółci, które zazwyczaj wykorzystywane są do kuchni są ciepłe i stosunkowo jasne. Takie barwy oprócz tego kojarzone są z naturą, słońcem oraz roślinami, z pomieszczeniem takim jak kuchnia stanowią połączenie doskonałe!

Kuchnia - nowoczesny styl
Nowoczesna kuchnia z profesjonalnym sprzętem to gwarancja sukcesu.

Łazienka, w której nie zabraknie Ci ciepła

Mimo tego, że łazienka to miejsce, w którym raczej każdy lubi ciepło bardzo częstym wyborem są jednak barwy ziemne służące jako motyw przewodni tego miejsca. Tutaj również królują kolory takie jak zieleń i żółć, ale dodatkowo popularny jest także kolor turkusowy. Odcienie niebieskiego również świetnie się wpasowują. Charakterystyka tego pomieszczenia pozwala również na zastosowanie tych barw w odcieniach ciemniejszych, gdyż tutaj już nie potrzeba dużej ilości światła. W łazience nawet często efektem pożądanym może być lekkie czy delikatnie stłumione światło. Odpowiedni dobór kolorów i oświetlenia pozwolą odmienić nawet wieczorną rutynę i sprawią, że domownicy będą mogli się zrelaksować.

Łazienka - nowoczesny styl
W nowoczesnej lazience wszystkie dodatki powinny się ze soba komponować.

Salon, w którym poczujesz się jak prawdziwy Pan/Pani domu

To, że barwy żółte i zielone świetnie wpisują się w charakterystykę pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka nie znaczy, że nie dodadzą wyrazu również naszemu salonowi! Żółty wykorzystywany jako kolor dodatkowy w salonie zazwyczaj występuje w odcieniu nazywanym musztardowym. Zaś zielony to z reguły kolor scharakteryzowany jako butelkowa zieleń. Wcześniej wspomniany turkus również doda naszemu salonowi przytulności i charakteru. Oprócz tych kolorów w ostatnim czasie, w bardzo szybkim tempie popularności nabierają złoto i srebro. Te kolory towarzyszą głównie stylistyce zwanej glamour. Wykorzystanie takiej kolorystyki jest bardzo gustowne i zdecydowanie nada szyku naszym wnętrzom. Salon to miejsce, gdzie zazwyczaj spędzamy czas z całą rodziną, czy przyjaciółmi. Dodatki więc powinny być dopasowane w taki sposób, żeby wiele osób czuło się w tym miejscu dobrze. W przypadku wyboru dodatków do salonu warto jest o tym pamiętać.

Salon - nowoczesny styl
Salon w nowoczesnym stylu z jaskrawym dodatkiem.

Sypialnia jak ze snu

Aby sypialnia była dla nas miejscem pełnego relaksu musimy zastanowić się jakie barwy podobają nam się najbardziej. Zdarza się, właściciele mieszkań nawet najbardziej stonowanych decydują się na wybór szalonego koloru w sypialni. Kolory takie jak zielony czy turkusowy to podstawa, natomiast coraz częściej kolorem przewodnim w sypialni staje się czerwony. Kolor czerwonego wina, a także burgund, to kolory, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Jednakże typowy, czerwony kolor, to również barwa na tyle uniwersalna, że decyduje się na nią spory odsetek ludzi.

Jakie dodatki sprawią, że twój dom stanie się bardzo przytulnym miejscem?

Dodatki i akcesoria, które dobrane do wnętrza w odpowiedni sposób uznawane są za typowe w aranżacji wnętrz, to: poduszki, zasłony, rzeźby i figurki czy obrazy. Oprócz tych sprawdzonych od lat sposobów na ciekawe udekorowanie wnętrza w nowoczesnym stylu znaczną rolę grają również fotele, kanapy, dywany, lampy czy nawet pomalowana na inny, wyrazisty kolor jedna ze ścian pomieszczenia. Jest wiele sposobów na to, aby urządzone w nowoczesnym stylu wnętrza nie wydawały się zimne i surowe. Bardzo popularnym, niskobudżetowym i elastycznym sposobem jest wybór kolorowych dodatków. Takie wnętrza wydają się być urządzone z największą starannością. Ponadto dzięki temu, że budżet takiej aranżacji jest stosunkowo niski, to mamy swobodę i możliwość zmiany zdania za jakiś czas bez większych, dodatkowych kosztów.