polar do pracy dla pracownika hotelu

Polar do pracy dla pracowników hotelu. Komu się przyda, jaki wybrać?

Polary to jedne z najbardziej uniwersalnych ubrań firmowych i roboczych. Sprawdzają się w wielu branżach – można dobrać zarówno polary do trudnych robót fizycznych, jak i modele zdecydowanie bardziej wyjściowe. Polar do pracy przyda się również niektórym pracownikom hotelu.

Taki strój z jednej strony jest bowiem bardzo wygodny, a z drugiej może nawet poprawić wizerunek obiektu. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru tego ubrania. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać polar dla pracowników hotelu.

Którym pracownikom hotelu warto kupić polar do pracy?

Polar do pracy może przydać się co najmniej kilku osobom zatrudnionym w hotelu. Wiele w tej kwestii zależy jednak od charakteru obiektu. Z pewnością taki strój roboczy chętnie założy konserwator w hotelu. To osoba, której hotelowi goście na co dzień raczej nie spotykają. Zajmuje się sprawdzaniem stanu technicznego obiektu i jego wyposażenia, dba o przestrzeń przed hotelem, interweniuje w przypadku awarii. Zwłaszcza wiosną i jesienią potrzebuje więc wygodnego i ciepłego stroju.

W niektórych hotelach w polar może być wyposażony również inny pracownik, który wiele czasu spędza na zewnątrz, czyli portier. Oczywiście w najbardziej eleganckich obiektach musi być ubrany bardziej prestiżowo, ale w placówkach z mniejszą liczbą gwiazdek polar będzie pasował jak ulał.

Polar do pracy przyda się też pracownikom obsługi hotelu, którzy zajmują się bieżącymi zadaniami w obiekcie. Zakres obowiązków takich osób jest szeroki i często obejmuje sprzątanie, drobne prace fizyczne czy spełnianie próśb gości. Jeżeli hotel organizuje własne terenowe aktywności dla gości, polar z pewnością będzie też odpowiednim strojem dla pilotów wycieczek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polaru dla pracowników?

Decyzja o zakupie polaru dla pracowników hotelu powinna być przemyślana. Trzeba będzie bowiem połączyć walory użytkowe z estetycznymi. Dobry polar do pracy powinien być więc wykonany z materiału wysokiej jakości. Dzianina powinna być stosunkowo “mięsista”. Najlepsza będzie gramatura między 200 a 300 g/m2.

W przypadku polaru dla pracowników fizycznych, w tym konserwatora, najlepiej sprawdzą się polary rozsuwane, szczególnie z kapturem. To takie modele są najbardziej uniwersalne. Przydatne będą też zasuwane kieszenie.

Ale już polar do pracy dla portiera powinien spełniać przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Tutaj kaptur będzie raczej nie na miejscu, przyda się nieco bardziej elegancki krój.

Jak spersonalizować polary dla hotelowych pracowników?

Funkcje reprezentacyjne spełniają też polary z własnym nadrukiem. O odpowiednie znakowanie warto zresztą zadbać w przypadku ubrań dla całego personelu hotelu. Najlepiej oznakować polar logo obiektu. Dzięki temu każdy pracownik będzie wyglądać bardziej profesjonalnie.

Dobrym wyborem będzie również spersonalizowanie polarów dla poszczególnych pracowników. Kiedy na lewej piersi znajdzie się logo hotelu, na drugiej można umieścić imię pracownika. Każdy z nich to doceni, a taka wskazówka ułatwi też komunikację hotelowym gościom.

Polar jest stosunkowo trudnym materiałem do znakowania. Da się na nim co prawda wykonać nadruki przy pomocy specjalnej folii, ale zdecydowanie lepiej zamówić do hotelu polary znakowane haftem komputerowym. To najbardziej elegancka metoda znakowania, która dodaje ubraniom prestiżu.

Polary muszą też dobrze korespondować z charakterem hotelowego lobby pod kątem kolorystycznym. Najlepiej sprawdzą się ubrania jednokolorowe, których odcień będzie pasować do wystroju tego wnętrza.

Podsumowanie: jaki polar do pracy wybrać dla pracowników hotelu?

Choć polar nie sprawdzi się w hotelowej recepcji, co najmniej kilku pracowników obiektu może używać takich ubrań na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać dla nich polar do pracy najwyższej jakości, o dość dużej gramaturze. Ważny będzie element estetyczny, ale i praktyczny. Na stanowiskach wymagających pracy fizycznej sprawdzą się modele rozsuwane z kapturem. Trzeba też pamiętać o znakowaniu polarów. Warto zdecydować się na logo obiektu i imię pracownika wyszywane haftem komputerowym.