Ogrodzenie boiska piłkarskiego w hotelu

Hotel z boiskiem do piłki nożnej – jaką siatką ogrodzić. Podpowiadamy 

Wybierając się na wymarzone wakacje, często szukamy hotelu, który będzie miał dodatkowe udogodnienia – basen, spa, siłownię, a także boisko sportowe. Są osoby, które uwielbiają aktywnie spędzać czas nawet podczas urlopu. Dlatego warto stworzyć hotel z boiskiem do piłki nożnej. 

Jednak trzeba pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu terenu, aby każdy, kto bierze udział w rozgrywkach lub znajduje się poza nim, był bezpieczny. Ogrodzenie boiska to podstawa, dlatego musisz wybrać dobrą siatkę. Zobacz, jak to zrobić. 

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać na boisko piłkarskie? 

Na takich obiektach bardzo często można zauważyć zwykłe siatki ogrodzeniowe zielone, które już na pewno nie raz widziałeś. Kolorystycznie pasują wszędzie, a jeśli wokół hotelu jest dużo zieleni, to idealnie wtapiają się w otoczenie. 

Taka siatka na boisko nie jest droga, a skutecznie chroni cały obszar. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć teren, powinienem zwrócić uwagę na kilka parametrów siatki: 

  • wysokość, 
  • rozmiar oczek, 
  • grubość drutu. 

Ogrodzenie boiska piłkarskiego powinno mieć od 3 do 8 m wysokości. Dzięki temu masz pewność, że piłka nie wyleci poza boisko. Dodatkowo należy pamiętać o montażu kilku wejść z różnych stron, aby każdy, kto chcesz skorzystać z obiektu sportowego, mógł to zrobić. 

Hotel z boiskiem do piłki nożnej – o czym pamiętać przy wyborze ogrodzenia?

Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć miejsce, w którym uprawia się sport, powinieneś wybrać mocne i grube słupki ogrodzeniowe. Jednak to nie wszystko. Musisz wbić je na odpowiednią głębokość i zalać dokładnie betonem. Dzięki temu masz pewność, że po kopnięciu mocniej piłki siatka nagle się nie przewróci – to mogłoby spowodować tragedię. 

Jaka głębokość dołka będzie najlepsza? Jeśli siatka na boisko ma do 6 m wysokości, to 1 m w zupełności wystarczy. Decydujesz się na wyższe ogrodzenie? Zrób wykop na około 1,5 m. W ten sposób stworzyć stabilną konstrukcję, która będzie zapewniała bezpieczeństwo na terenie hotelowego obiektu sportowego. 

Inny sposób zabezpieczenia – siatka na piłkochwyty 

Innym sposobem zabezpieczenia boiska hotelowego są siatki na piłkochwyty. Jak sama nazwa wskazuje, będą dobrze łapać piłki, które lecą z ogromną prędkością. 


Na boiskach często montuje się stabilną siatkę ogrodzeniową, a dodatkowo piłkochwyty. Zabezpieczenie z drutu ocynkowanego zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas gry, a także chroni przed intruzami, kiedy boisko jest nieczynne (np. w godzinach nocnych). 

Aby dobrze zamontować siatkę na pochwyty, należy dostosować słupki od wysokości ogrodzenia. 

Dlaczego ogrodzenie boisk hotelowych jest takie ważne? 

Siatka ogrodzeniowa otacza całe boisko i nie pozwala uciec piłce poza jego teren. Chroni gości, którzy nieświadomi zagrożenia spacerują niedaleko obiektu sportowego. Bez zabezpieczenia, jeden niecelny kop mógłby skończyć się uderzeniem piłką w osobę, która znajduje się poza boiskiem i nie bierze udziału w rozgrywkach. Siatka zatrzymuje piłkę, dlatego żaden z zawodników nie będzie musiał po nią biec kilkanaście metrów. Gra będzie sprawniejsza i szybsza. 

Jeśli chcesz założyć boisko do piłki nożnej na terenie hotelu, pamiętaj nie tylko o odpowiednim sprzęcie, ale także ogrodzeniu. Zapewnij bezpieczeństwo zawodnikom oraz osobom poza nie biorą udziału w rozgrywkach. Pamiętaj o stabilnym i poprawnym montażu, a także wybierz wysokiej jakości siatkę ogrodzeniową.