zegarek do pracy dla pracownika hotelu

Zegarek do pracy dla pracownika hotelu – jak wybrać najlepszy?

Strój pracownika hotelu musi odznaczać się kilkoma cechami. Przede wszystkim powinien być odpowiednio elegancki, nieprzesadnie, ale tak aby pasował do charakteru miejsca. Koniecznie musi być także zadbany – czysty, wyprasowany. Hotelarz mający kontakt z przybywającymi gośćmi jest wizytówką tego miejsca, dlatego powinien wyglądać estetycznie. Ważna jest także wygoda podczas pracy, w osiągnięciu której pomoże odzież wykonana z naturalnych i przyjaznych skórze materiałów, które pozwalają zachować swobodę ruchów. Nie można zapomnieć o jeszcze jednym ważnym elemencie stroju, którym jest zegarek do pracy. Dla pracownika hotelu to nie tylko dobrze prezentujący się dodatek, ale jednocześnie funkcjonalne akcesorium. Sprawdź, jak wybrać najlepszy!

Kto wybiera zegarek do pracy dla hotelarza?

Istotną kwestią, od której należy zacząć, jest to, że zegarek do pracy dla pracownika hotelu zazwyczaj wybierany jest właśnie przez niego. Właściciel hotelu najczęściej zapewnia pracownikowi uniform, czyli noszony podczas wykonywania obowiązków strój, gdyż często posiada on logowanie np. w postaci wyszytej nazwy hotelu. Dodatki są w gestii pracownika i to on zajmuje się ich doborem – naprawdę rzadko zdarza się, żeby pracodawca zapewniał także zegarki damskie i męskie zatrudnionym osobom.

Warto jednak, aby podczas określania zasad związanych z uniformem, wspomnieć także o zegarkach. Choć mogą wydawać się niepozorne, są integralną częścią każdego stroju do pracy, podobnie jak fryzura, makijaż czy kolor lakieru do paznokci. Dlatego warto określić, w jakim stylu powinien być utrzymany zegarek do pracy, dzięki czemu będzie on doskonale komponował się z pozostałymi elementami stroju.

jaki zegarek do pracy dla pracownika hotelu
Nadgarstek bez zegarka nie prezentuje się dobrze, zwłaszcza gdy pracownik nosi koszulę. Warto uzupełnić ten strój minimalistycznym i eleganckim czasomierzem.

Jak powinien wyglądać zegarek do pracy dla pracownika hotelu?

Przejdźmy więc do tego, jakie wskazówki warto dać pracownikowi. Jaki zegarek do pracy powinien nosić? Przede wszystkim bardzo istotne jest to, aby był to model minimalistyczny, w stonowanej kolorystyce. Doskonale sprawdzą się zegarki o jednokolorowej tarczy, np. białej, beżowej. Nieco bardziej ekstrawaganckim wyborem może być czarny cyferblat, który również doskonale i minimalistycznie się prezentuje, a jednocześnie jest lekkim odejściem od klasyki.

Pasek czy bransoleta?

Zegarek do pracy w hotelu na pasku czy na bransolecie? To wybór, który zastanawia wiele osób. W tym przypadku warto kierować się ogólnymi zasadami obowiązującymi podczas noszenia zegarka do garnituru i koszuli. Najlepszym wyborem będzie więc czasomierz na skórzanym pasku, który ma bardzo elegancki charakter. Stalowe bransolety najczęściej mają zbyt sportowy i nieformalny charakter i niezbyt dobrze komponują się z klasycznym strojem.

Jeśli pracownik nosi strój w kolorze czarnym, najlepszym wyborem będzie pasek w tym samym kolorze. Z kolei do granatowego garnituru poleca się brązowy pasek. Kolory metalowych elementów najlepiej dopasować do sprzączki paska, aby stworzyć spójną całość. Popularnymi połączeniami kolorystycznymi są: czerń i srebro oraz brąz i złoto.

Czy sportowy zegarek do pracy w hotelu to dobry wybór?

Sportowe zegarki o masywnej budowie nie sprawdzą się w roli zegarka do pracy zbyt dobrze i będą niepotrzebnie przyciągać uwagę. Dodatkowo taki zegarek ciężko dopasować do koszuli, gdyż czasomierz powinien mieścić się pod mankietem – w przypadku tego typu modeli nie zawsze jest to cel możliwy do osiągnięcia. Dużo lepszym wyborem są zegarki o standardowej grubości, a także modele o kopercie typu slim, która jest cieńsza i dzięki temu prezentuje się jeszcze bardziej minimalistycznie i subtelnie.

Czego unikać przy wyborze zegarka do pracy w hotelu?

Jak już wspomniałam, w wyborze zegarka do pracy warto kierować się minimalizmem. Ten styl ma duże znaczenie nie tylko dla kolorystyki czasomierza, ale także dla tego, jak będzie wyglądać jego tarcza. Cyferblat jest miejscem, które może koncentrować uwagę lub… być jedynie delikatnym tłem, które idealnie komponuje się z firmowym uniformem. Zdecydowanie warto dążyć do osiągnięcia tej drugiej możliwości.

Dlatego warto zdecydować się na zegarek do pracy, który nie będzie posiadał zbyt wielu dodatków na tarczy. Idealnym wyborem jest zegarek wizytowy, który poza indeksami godzinowymi, wskazówkami i logotypem może posiadać na cyferblacie jeszcze tylko datownik. Dzięki czemu prezentuje się doskonale i idealnie pasuje do stroju pracownika hotelu.