Wycieczka - jaki plecak do hotelu

W co spakować rzeczy Twojej pociechy do hotelu i na wyjazd? – plecak dla dziecka na wycieczkę 

Wybierasz się z dzieckiem na krótki wyjazd? Założę się, że Twoja pociecha także chce mieć swój własny bagaż, do którego spakuje wszystkie swoje “niezbędne” przedmioty. Aby wycieczka w ciekawe miejsce i pobyt w hotelu odbyły się bez większych grymasów, musisz koniecznie wybrać odpowiedni plecak. 

Jaki plecak dla dziecka na wycieczkę zakupić? Na co trzeba zwrócić uwagę i jak go spakować? Na to pytanie odpowiemy Ci w tym artykule. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami. 

Gabaryt plecaka – czyli odpowiedni rozmiar 

Wyjeżdżacie na parę dni? Postaw na komfortowy plecak o małych wymiarach. Zwróć uwagę na to, że będzie to model nie tylko na przejazd samochodem lub pociągiem. Plecak będzie także używany do przechadzek po mieście, kiedy będziecie wspólne zwiedzać miasto. 

Dlatego postaw na plecak od 15 do 25 l (w zależności od wieku i wzrostu dziecka). Większy nie będzie potrzebny. Twoja pociecha musi do niego spakować tylko najważniejsze rzeczy np. małą butelkę z piciem, przekąskę, kurteczkę lub sweterek i ulubioną zabawkę. Niektóre z tych rzeczy na pewno włożysz do swojego plecaka, dlatego u dziecka będzie jeszcze mniej przedmiotów. 

Na pewno więcej spakuje, jeśli wybieracie się nad morze. Wtedy z hotelu dziecko będzie chciało zabrać wszystkie przedmioty potrzebne do zabawy w piasku. 

Plecak dla dziecka na wycieczkę a wzrost 

Jest to bardzo proste. Kiedy kupujesz plecak, zabierz ze sobą dziecko i nałóż na jego plecy wybrany model. Górna krawędź nie powinna sięgać wyżej niż szyja, natomiast dolna najdalej może sięgać do linii końcowej pleców. 

Najważniejsze dla dziecka – wzór na plecaku 

Na pewno wiele razy słyszałeś marudzenie swojej pociechy. Jeśli chcesz tego uniknąć, postaw na plecak do hotelu dla dziecka z jego ulubioną postacią, motywem (np. kwiaty lub samochody) lub zwierzątkiem. Na rynku, dostępnych jest naprawdę wiele motywów o różnych kolorach. Na pewno znajdziesz idealny dla swojego dziecka. Jeśli szukasz ciekawych wzorów, odwiedź https://plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki/84. Znajdziesz tu plecaki z samochodami, księżniczkami, zwierzętami i innymi przyjaznymi motywami. Wolisz coś neutralnego? Nie ma problemu! Postaw na modele z abstrakcyjnymi lub geometrycznymi nadrukami.

Wygodne i wyregulowane szelki 

Plecak dla dziecka na wycieczkę powinien być przede wszystkim wygodny. Dlatego model do hotelu powinien mieć miękkie szelki. Najlepsze będą takie, które wyłożone są miękką gąbką w środku. Taki materiał zapewnia komfort podczas codziennego noszenia.

Dodatkowo musisz dobrze wyregulować szelki. Jak to zrobić? To bardzo proste! Załóż zakupiony plecak na plecy dziecka. Następnie ściągnij szelki tak, aby model przylegał do ciała, ale dobrze leżał. Zapytaj dziecko, czy jest mu wygodnie. To jest najważniejsze. 

Usztywniane plecy – klucz do pełnego komfortu 

Aby zapewnić wysoki komfort podczas noszenia plecaka przez dziecko, musisz pamiętać o usztywnianych plecach. Zapewniają sztywną konstrukcję oraz zapobiegają odkształcaniu się zakupionego modelu. Co więcej, dzięki nim ładunek w plecaku równomiernie obciąża plecy. Najważniejsze jest jednak to, że idealnie dopasowuje się do sylwetki dziecka i zapobiega bólom kręgosłupa, głowy i szyi. 

Plecak dla dziecka na wycieczkę z usztywnianymi plecami jest zazwyczaj bardziej wytrzymały i żadna podróż nie zdoła szybko go zniszczyć. Do wyboru będzie bardzo dużo różnych wzorów i kolorów. 

Przegródki i kieszonki 

Nocując w hotelu, kiedy już dotrzesz na miejsce, na pewno chcesz zachować porządek w swojej nowej przestrzeni. Jeśli dziecko nie znajdzie zabawki lub innego przedmiotu, którego szuka w plecaku, to cała jego zawartość pojawi się od razu na podłodze. Dlatego wybierz modele z przegródkami i kieszonkami. Wtedy łatwiej będzie znaleźć wszystkie przedmioty. W hotelowym pokoju i plecaku będzie panował ład i porządek. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jakiego modelu powinieneś szukać, aby spakować wszystkie “niezbędne” (według dziecka) przedmioty do hotelu na wycieczkę. Twoja pociecha będzie zwracać uwagę na aspekty wizualne. Ty postaraj się postawić na plecak wygodny i bezpieczny dla swojego dziecka. Wybierz rozsądnie!