mycie podłogi bez smug

Mycie podłóg bez smug w hotelu – jak to zrobić na drewnianej nawierzchni?

Czysta i lśniąca podłoga to jeden z wyznaczników zadbanego hotelu. To ważne zwłaszcza przy panelach i innych podłogach drewnianych. Co jednak w sytuacji, gdy na nawierzchni po czyszczeniu pojawiają się smugi? Jak tego uniknąć? Poznaj sprawdzone środki i narzędzia, które zagwarantują mycie podłóg bez smug.

Jak umyć podłogę bez smug? Skuteczny sprzęt

Sprzęt do mycia podłóg ma bardzo duży wpływ na to, jak nawierzchnia będzie wyglądać po czyszczeniu. Najtańsze mopy czy ścierki z marketu to rozwiązanie ekonomiczne, ale ryzykowne. W hotelu na takie oszczędności nie powinno być miejsca.

Najlepiej postawić na profesjonalny sprzęt. O drewniane podłogi różnego rodzaju skutecznie zadbają mopy płaskie. Przykładem może być model Bona Spray, który znajdziesz na https://parkietypetlak.pl/bona-spray-mop-626.html.

To mop ze spryskiwaczem, który skutecznie czyści drewnianą podłogę, ale też pozostawia ją w idealnym stanie. Został bowiem wyprodukowany właśnie pod kątem drewnianych nawierzchni, a jego celem jest mycie podłóg bez smug. O nienaganny wygląd nawierzchni dba pad z mikrofibry. Mop ma specjalny nabój o pojemności 0,85 l, w którym umieszcza się środek czyszczący. To urządzenie, które będzie bardzo wygodne dla pracowników hotelu.

Alternatywą mogą być mopy parowe. Umyją podłogę samą wodą, którą odpowiednio podgrzewają i zamieniają w parę. Taki tryb działania pomaga w unikaniu smug, a także usuwaniu trudniejszych plam.

Mycie podłóg bez smug – najlepsze środki na drewno

Jeśli zastanawiasz się, jak umyć podłogę bez smug, nie zapomnij o doborze odpowiednich środków. Przede wszystkim dopasuj je dokładnie do rodzaju podłogi.

Na przykład do czyszczenia podłóg lakierowanych warto wybrać środki lekko alkaliczne, jak Bona Cleaner, który możesz zamówić na https://parkietypetlak.pl/bona-cleaner-1l.html. Do mycia drewnianych podłóg olejowanych wybieraj z kolei preparaty, które będą pozostawiać na niej warstwę ochronną, w ten sposób wydłużając jej żywotność.

W hotelu warto zainwestować w profesjonalne środki, ale czasami efekty mogą przynieść także domowe sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest dodanie domieszki octu do wody do czyszczenia. To dobry sposób na mycie paneli, ale na innych drewnianych podłogach unikaj takiego rozwiązania – ocet może powodować niepożądane reakcje.

Jak umyć podłogę bez smug? Tego unikaj w hotelu!

Mycie podłóg bez smug będzie możliwe, kiedy pracownicy hotelu będą mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt i preparaty, ale i będą pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim powinni unikać mycia podłóg drewnianych bez ich uprzedniego odkurzenia. Inaczej smugi z drobinek kurzu są niemal pewne.

Należy też pamiętać, by nie stosować środków czyszczących bezpośrednio na podłogę. Powinno się rozcieńczać je w wodzie w proporcjach podanych przez producenta.

Ważny może być też kierunek mycia. Tak jest zwłaszcza w przypadku paneli. W unikaniu smug pomaga mycie tych elementów wzdłuż ich położenia.

Podsumowanie: skuteczne mycie podłóg bez smug

Jeśli zastanawiasz się, jak umyć podłogę bez smug, w pierwszej kolejności pomyśl o zakupie odpowiedniego sprzętu oraz preparatów. Powinny być dopasowane do rodzaju drewnianej nawierzchni, z której wykonane są poszczególne podłogi w hotelu. Właściwy dobór tych elementów to połowa sukcesu. Drugą stanowią umiejętności pracowników. Warto pamiętać przede wszystkim o wcześniejszym odkurzeniu podłogi i rozcieńczaniu środków czyszczących.