Jaka podłoga do pokoju hotelowego

Podłoga do pokoju hotelowego – jaki materiał najlepiej wybrać?

Dobrze dobrana podłoga stworzy idealny klimat w pomieszczeniu i sprawi, że meble i dodatki będą dobrze ze sobą współgrać. Tyczy się to nie tylko domów i mieszkań, ale i hoteli. Hotel to miejsce, do którego każdy przyjeżdża odpocząć. Dlatego pokój powinien być dobrze przygotowany. 

Jaka podłoga do pokoju hotelowego będzie najlepsza? Na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem, aby nie narazić się na dodatkowe koszta? Czytaj dalej i dowiedz się więcej! 

Podłoga do pokoju hotelowego z drewna? Kiedy będzie dobrym wyborem?

Drewniane parkiety goszczą w pomieszczeniach już od dawna i nie wychodzą z mody. Jednak czy warto inwestować pieniądze właśnie w ten droższy materiał? 

Okazuje się, że tak. Szczególnie, jeśli prowadzisz hotel, gdzie od zaoferowania masz pokoje o różnych standardach. W pomieszczeniach typu suite, premier, deluxe lub ekskluzywnych apartamentach warto pokusić się o nawierzchnię z prawdziwego zdarzenia. 

Podłoga w pokoju hotelowym jest praktycznie codziennie używana, a goście są różni. Dlatego jest narażona na uszkodzenia. Jeśli chcesz, aby naturalne drewno przetrwało długo postaw na parkiet dębowy. Materiał jest wytrzymały na ścieranie, twardy i odporny na zarysowania. Jeśli pojawią się jakieś uszkodzenia, możesz za pomocą specjalnych preparatów (nawet samodzielnie) odnowić nawierzchnię. Szukasz drewnianej podłogi lub chcesz ją po prostu odrestaurować? Odwiedź https://parkietypetlak.pl/ i zapoznaj się z ofertą. 

Dlaczego jeszcze warto wybrać ten materiał? Drewno na podłodze wygląda estetycznie, a na rynku masz szeroki wybór kolorów – dlatego dopasujesz ją do wnętrza. Jest także prosta w czyszczeniu. Drewno wystarczy przemyć mopem z odpowiednim detergentem. To bardzo ważne w hotelu – porządek we wnętrzu i ułatwienie dla osób, które odpowiadają za czystość w pokojach. 

Alternatywa dla drewnianej podłogi, czyli panele winylowe 

Jeśli szukasz alternatywnej i tańszej wersji podłogi drewnianej, to warto postawić na panele winylowe. 

Sprawdzą się w trochę tańszych pokojach. Nawierzchnia jest odporna na zarysowanie, ścieranie i blaknięcie. Jest także wodoodporna, dlatego wylany sok czy inny napój nie zniszczy nawierzchni. 

Podłoga do pokoju hotelowego z paneli winylowych stanowi dobrą izolację akustyczną, a także nie przyciąga kurzu – dzięki temu jest mniej podatna na zabrudzenia. Ten rodzaj nawierzchni jest prosty w montażu i doskonale imituje naturalne drewno. Dlatego też panele winylowe są popularne nawet w branży hotelarskiej. 

Standardowa podłoga do pokoju hotelowego, czyli wykładzina 

Na pewno nie raz byłeś w hotelu i spotkałeś się z wykładziną na podłodze. Jest to standardowa i bardzo często wykorzystywana nawierzchnia, którą stosuje się w pokojach hotelowych. 

Do wnętrza hotelowego warto wybrać wykładzinę dywanową, która będzie miękka, elegancka, wytrzymała i odporna na zabrudzenia – np. o strukturze welurowej lub z wełny i poliamidu. Dzięki tym materiałom pokój będzie prezentował się ekskluzywnie, a nawierzchnia posłuży przez wiele lat. 

Podczas wyboru materiału skup się także na jego właściwościach tłumienia dźwięków. W hotelu, mimo wyznaczonej ciszy nocnej może być głośno. Dlatego zaleca się wybór produktu, który posiada właściwości izolacyjne na poziomie od 15 do 30 dB. 

Jak dbać o wykładzinę hotelową?

W tym przypadku nie będzie tak prosto, jak w panelami winylowymi lub drewnianą podłogą. Jeśli gość np. rozleje sok bądź kawę, nie wystarczy użyć mopa z odpowiednim detergentem. 

Podstawową pielęgnację stanowi odkurzanie. Jeśli na wykładzinie nie widać żadnych plam, wystarczy użyć odkurzacza, który wciągnie wszystkie śmieci. Jeśli problem jest większy i musisz poradzić sobie z zabrudzeniami, należy używać specjalnego preparatu, lub skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów np. płynu do mycia naczyń, pasty do zębów, octu lub mąki ziemniaczanej. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieje, że teraz już wiesz, jaka podłoga do pokoju hotelowego będzie najlepsza. W droższych i ekskluzywnych wnętrzach postaw na drewnianą nawierzchnię, w standardowych pokojach sprawdzą się panele winylowe lub wykładzina. Zadbaj o komfort swoich gości i postaw na materiały najwyższej jakości.