upominki dla gości hotelowych - pomysły

Upominki dla gości hotelowych – 5 nietuzinkowych pomysłów

Upominki dla gości hotelowych to gest, który z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez każdego odwiedzającego. Oto 10 pomysłów na drobne, urocze podarunki, będące dla Twoich gości miłą pamiątką po pobycie. Zainspiruj się nimi i bez obaw wyjdź poza ramy, których trzyma się Twoja rynkowa konkurencja.

O czym pomyśleć planując prezenty dla gości hotelowych?

Upominki dla gości hotelowych to miły gest, który może pozostawić pozytywne wrażenie na gościach i zachęcić ich do ponownego odwiedzenia hotelu. Przy wyborze upominków warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Styl hotelu – upominki powinny być spójne ze stylem hotelu. Jeśli hotel jest elegancki, to prezenty powinny być też eleganckie. Swojski pensjonat? Stawiaj na urocze upominki, bez blichtru.
  • Położenie hotelu – jeśli hotel znajduje się w popularnym miejscu turystycznym, to upominki mogą być związane bezpośrednio z tym miejscem. Kolejna pamiątka po pobycie – a goście z pewnością nie zapomną, skąd pochodzi!
  • Osoby przebywające – warto wziąć pod uwagę wiek i zainteresowania gości. Na przykład, dla dzieci sprawdzą się zabawki lub słodycze, a dla dorosłych praktyczne gadżety lub coś, co będzie im sentymentalnie przypominać o pobycie w hotelu.

1 – Drobna biżuteria

Czy biżuteria może wystąpić jako prezenty dla gości hotelowych? Oczywiście – jeśli gościsz kobiety, podarowanie im na koniec pobytu delikatnej biżuterii z motywem nawiązującym do miejsca pobytu będzie zaskakującym miłym akcentem.

Prowadzisz hotel na morzem? Wybierz broszkę z motywem muszelki. Pensjonat w górach? Znajdzie się bransoletka zdobiona zarysem Tatr. Mazury? Koniecznie postaw na wisiorek z żaglówką.

Pamiątkowa biżuteria oczywiście nie może być droga, ale nie może także być słabej jakości. Stawiaj na stal chirurgiczną – to materiał przystępny cenowo, hipoalergiczny i wytrzymały. Doskonały na upominki dla gości, które mają pozostać z nimi przez lata.

Zobacz, jakie motywy są do wyboru w Gal-art – najlepiej zaopatrzonej hurtowni biżuteryjnej w Polsce: https://www.gal-art.pl/category/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej. Znajdziesz tu tysiące wariantów biżuterii ze stali chirurgicznej, a jako hurtownia, Gal-art ma doświadczenie w zaopatrywaniu przedsiębiorstw i proponuje im bardzo korzystne oferty.

2 – Upominki dla gości hotelowych czyli kubki pełne dobra

Teraz prezenty, które przypadną do gustu i kobietom, i mężczyznom, a zawartość szczególnie polubią dzieciaki. Estetycznie zdobiony kubek, wykonany na zamówienie. Unikaj kubków z logo w najprostszym wydaniu – biały + prosty logotyp – pokuś się o bardziej dekoracyjny projekt, gdzie logo jest tylko uzupełnieniem. Chodzi przecież o to, by kubek rzeczywiście pozostał z gośćmi – na to musi zasłużyć ogólnymi walorami.

Kubek wypełnij smakołykami. Mogą to być lokalnie produkowane słodycze – może masz w okolicy kultową fabrykę? Jeżeli rejon nie słynie z żadnych łakoci, zamów czekoladki brandowane logotypem hotelu w firmie zajmującej się tworzeniem słodyczy promocyjnych.

3 – Zestaw herbaty i kawy

Każdy hotel powinien mieć brandowaną kawę i kolekcję herbat. Warto zainwestować w małe wersje degustacyjne do podarowania gościom w formie zestawu smakowych wspomnień. Będąc w domu, przypomną sobie o pobycie zapachem i smakiem naparu.

Zmysły smaku i zapachu kodują wspomnienia na całe życie. Nie zapomina się babcinych pierogów, czy maminej drożdżówki, prawda? Wykorzystaj potęgę marketingu sensorycznego w budowaniu przywiązania do Twojego hotelu.

4 – Zapachowe świece

Kolejny sposób, by zapisać wspomnienia pobytu głęboko w umysłach gości. Masz firmowy zapach? Hotel musi dbać o przyjemną woń, stąd duża popularność rozpylaczy perfum i olejków eterycznych w renomowanych ośrodkach noclegowych.

Na koniec pobytu wręcz gościom zapachowe świece z logotypem, roztaczające taki zapach, jaki panuje w hotelu. Niech będzie to ta sama kompozycja – myślami przeniesie gości z powrotem do Ciebie.

5 – Puzzle reklamowe

Puzzle to zabawa dla całej rodziny. Jeśli Twój hotel jest przyjazny familiom, jako upominki dla gości powinny wystąpić puzzle z pięknym zdjęciem hotelu. Niech wykona je profesjonalny fotograf, a zrealizuje firma zajmująca się gadżetami reklamowymi.

Po powrocie do domu, goście w miłej atmosferze ułożą puzzle, przy okazji wspominając szczegóły pobytu. Urok zdjęcia może ich nawet skłonić do oprawienia go i zawieszenia takiej pamiątki na honorowym miejscu.


Prezenty dla gości hotelowych to ostateczny bonus do kreowania doświadczenia. Dzięki niewielkim upominkom goście niejednokrotnie przypomną sobie pobyt u Ciebie. Wykorzystaj potęgę sentymentu tworzonego przez pamiątki – zapisz wspomnienia dotykiem biżuterii, smakiem herbaty, zapachem świecy. Powrót gwarantowany!