usługi sportowe w hotelu jakie warto wprowadzić

Usługi sportowe w hotelu – co zorganizować dla aktywnych gości?

Usługi sportowe w hotelu to ogromna przewaga na rynku. Każdy gość dbający o formę w pierwszej kolejności wybierze ośrodek, który nie będzie ograniczał jego treningowych możliwości. Szukanie siłowni na urlopie, albo, co gorsza, rezygnacja z treningu? To pierwsze jest problematyczne, a drugie nie wchodzi w grę dla pasjonatów aktywności. Przeczytaj, jakie usługi sportowe i rekreacyjne w hotelu szczególnie opłaca się zorganizować.

Jaki hotel powinien mieć sportowe atrakcje?

Warto zorganizować treningowe zaplecze zwłaszcza jeśli prowadzisz ośrodek noclegowy w pobliżu miejsc, gdzie często odbywają się zawody sportowe. Poza dużymi miastami są to np. tereny górskie, którymi przebiegają turystyczne szlaki. Kilka razy do roku spotykają się na nich biegacze trailowi, nie brakuje także zapalonych kolarzy.

Góry generalnie są rajem dla sportowców – na południu Polski urlopy spędzają żądni przygód wędrowcy kompleksowo dbający o kondycję. Zaproponuj im możliwość trenowania na terenie ośrodka – będą zachwyceni zwłaszcza możliwością regeneracyjnego pływania w basenie.

Usługi sportowe w hotelu otwierają ponadto możliwość współpracy z organizatorami turnusów sportowych i odchudzających. Takie formy wyjazdów są bardzo popularne, a sił,ą rzeczy organizatorzy planują je przeważnie w ośrodkach dysponujących sportowymi strefami.

Usługi sportowe i rekreacyjne dla dorosłych – zajęcia

W hotelu panuje ruch? Zaproponuj gościom zajęcia grupowe pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Warto połączyć je z wykładami na temat podstawowych kwestii treningowych. Niech goście wyjdą z zajęć bogatsi o wiedzę jak ćwiczyć, żeby schudnąć, ile razy w tygodniu należy trenować i jak robić to poprawnie technicznie.

Hotelowe zajęcia powinny przypadać go gustu jak największej grupie gości. Zainteresuj się takimi typami sportowych zajęć jak:

 • zumba,
 • joga,
 • pilates,
 • aqua-aerobik,
 • ćwiczenia na zdrowy kręgosłup.

W tych aktywnościach mogą brać udział osoby o różnej kondycji. Intensywność w dużej mierze ustalają sami ćwiczący. Jeden będzie ruszał się żwawiej, drugi spokojniej, a trener zawsze pozostanie przy przyjaznych metodach motywacyjnych.

Kiedy decydujesz się zorganizować zajęcia, koniecznie podejmij współpracę z profesjonalistą – zajęć nie może prowadzić byle kto. Trener weźmie pod uwagę to, jacy goście najczęściej u Ciebie bywają i zaproponuje odpowiednie dla nich aktywności. Opracuje różnorodne plany zajęć i pomoże w doborze sprzętu odpowiedniego na warunki ośrodka.

Strefy sportowe zaprojektowane dla aktywnych

Uniwersalne miejsca, w których goście samodzielnie poprowadzą swoje treningi to:

 • Basen jest najpopularniejszą formą rekreacji w hotelach. Powinien być wystarczająco duży, aby zapewnić komfortowe pływanie wielu gościom. Pamiętaj o zorganizowaniu płytkiej strefy dla najmłodszych.
 • Siłownia to doskonałe miejsce, aby poprawić kondycję, nabrać siły i ogólnej sprawności. Część gości z pewnością nie może wyobrazić sobie udanego urlopu bez trenowania! Strefa siłowni powinna być wyposażona w nowoczesny sprzęt, który zaspokoi potrzeby gości o różnych poziomach sprawności.
 • Korty tenisowe i badmintonowe to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli hotel dysponuje dużą przestrzenią na zewnątrz, zamontuj na nich siatki do gry i zaopatrz magazyn w rakiety.
 • Boiska sportowe, takie jak boisko do piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki, to doskonałe miejsce, aby zagrać z rodziną czy innymi gośćmi w lubiane dyscypliny.
 • Hale do gry mogą zostać zorganizowane także w pomieszczeniach.
 • Stół do bilarda postawiony w hotelowym barze zawsze przyciąga dobrze bawiących się gości.
 • Hotele o wysokim standardzie mogą nawet oferować dostęp do pola golfowego, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. W pomieszczeniach można z kolei zorganizować strefy do minigolfa.

By strefy sportowe zarabiały na siebie niezależnie od liczby gości, rozważ udostępnianie ich zewnętrznym chętnym na godziny.

O wyborze usług sportowych oferowanych przez hotel decyduje wiele czynników, takich jak lokalizacja, grupa gości, do których kieruje ofertę i jego całościowa infrastruktura. Oferowanie szerokiego zakresu usług sportowych może być doskonałym sposobem na zwiększenie atrakcyjności hotelu i zapewnienie gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu, jednak zorganizowanie stref należy poprzedzić dokładnym rekonesansem.

Usługi sportowe w hotelu przyjaznym rodzinie

Zajęcia sportowe mogą się odbywać także w formule rodzinnej. Dzieci ćwiczące razem z rodzicami i instruktorem z dobrym podejściem do maluchów – to jest to!

Zadbaj o szerokie zaplecze sportowe, z którego rodziny będą mogły korzystać na własną rękę, w ramach aktywnej zabawy. Na terenie hotelu może się znaleźć:

 • obszerny plac zabaw z tzw. małpim gajem,
 • plac do paintballa,
 • skatepark dostosowany do możliwości młodszych dzieci, z opcją wynajęcia rolek, deskorolki, ochraniaczy i kasku,
 • niewielka kręgielnia,
 • ścianki wspinaczkowe dla najmłodszych,
 • skutery śnieżne i quady, możliwość wynajęcia rowerów.

Te strefy również można udostępniać zewnętrznym gościom po uiszczeniu przez nich odpowiedniej opłaty. Pamiętaj o skrupulatnym dbaniu o bezpieczeństwo sportowych stref rodzinnych – przy dzieciach to jeszcze istotniejsze!

Indywidualne konsultacje trenerskie i dietetyczne

Usługi sportowe i rekreacyjne w hotelu będą przyciągały zarówno aktywnych, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć się ruszać. Dobrze więc, by w sportowym hotelu istniała możliwość skorzystania z darmowej konsultacji. Kompetentnych trener podczas 45-ciominutowej konsultacji pomoże gościom świadomie wejść w świat sportu.

Dodatkowe atrakcje dla aktywnych

Sportowe zaplecze ośrodka można wzbogacić o jeszcze kilka okołosportowych udogodnień.

 • Automat, w którym można zakupić napoje izotoniczne i proteinowe przekąski.
 • Saunę i jacuzzi, a w simie balia do morsowania – to sposoby na potreningową regenerację.
 • Możliwość skorzystania z usług masażysty.
 • Uniwersalne, gotowe plany treningowe na hotelowej siłowni w formie wydrukowanych ulotek.
 • Strefa dla dzieci wydzielona w kącie siłowni, by rodzice mogli trenować i równocześnie obserwować maluchy.

Usługi sportowe w hotelu gwarantują napływ aktywnych gości. Wiele hoteli wciąż nie dysponuje strefami treningowymi, a obecność wykwalifikowanego trenera to prawdziwa rzadkość. Wyróżnij się – zapewnij odwiedzającym aktywne rozrywki, jakich nie ma w pobliżu, a z pewnością docenią to w swoich recenzjach.