kobieta szykująca się do prania polaru

Jak prać polar firmowy?

Polar to typ odzieży, która świetnie sprawdza się na wielu stanowiskach. Z tego powodu częstym zakupem w wielu przedsiębiorstwach są polary firmowe z logo. Z takich ubrań korzystają również pracownicy hoteli. Nawet drogie polary z półki premium trzeba jednak odpowiednio pielęgnować. Wiele wątpliwości może przysporzyć pranie znakowanych ubrań. Jak prać polar firmowy? Podpowiadamy!

Jak często prać polary firmowe?

Dzianina poliestrowa, z której szyje się polary, jest dość odporna na zabrudzenia. Tych ubrań nie należy więc prać zbyt często, a tylko wtedy, kiedy to naprawdę konieczne. Nawet przy intensywnym korzystaniu z polarów firmowych nie trzeba ich prać częściej niż pięć razy w roku.

Jak prać polar w pralce? Pranie krok po kroku

Polary wyróżniają się niezłą hydrofobowością. Z tego powodu pranie polaru powinno odbywać się bez udziału klasycznych detergentów – te pozostawiają bowiem na ubraniach hydrofilową warstwę, która przyspiesza przemakanie. Zamiast nich należy wybrać środki przeznaczone do prania odzieży technicznej oraz sportowej. Przed rozpoczęciem prania najlepiej wypłukać dozownik pralki z wcześniej używanych detergentów.

By polar firmowy nie ucierpiał w czasie prania, nie można też przesadzić z temperaturą wody w czasie prania. Nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza, a niektórzy producenci polarów zalecają nawet wodę o 10 stopni chłodniejszą. Przed rozpoczęciem prania zawsze trzeba przeczytać informacje z metki ubrania.

Na stan polarów niekorzystnie wpływa też wirowanie. Dlatego do prania polaru warto wybrać program, który nie będzie uwzględniać takiego działania. Po wyciągnięciu polaru z pralki wystarczy go lekko wycisnąć. Dzięki właściwościom hydrofobowym wyschnie bardzo szybko.

https://www.traditionrolex.com/46

Pranie polaru z logo – o czym trzeba pamiętać?

Czy są jakieś szczególne wytyczne, które wskazują, jak prać polar z logo? Jeśli jest znakowany haftem komputerowym, nie będzie mu straszna nie tylko temperatura 40 stopni Celsjusza, ale i nawet dwukrotnie wyższa.

Również folia flock, czyli drugi popularny sposób znakowania polarów, wytrzyma pranie w wysokich temperaturach. Gorzej może być z naszywkami – wszystko zależy od techniki znakowania, którą została wykonana.

Dla utrzymania logo w dobrym stanie kluczowe będzie uchronienie go przed kontaktem z ostrymi krawędziami. Dlatego polary najlepiej prać osobno, bez upychania w pralce większej ilości odzieży. Inaczej zamki czy metalowe elementy innych ubrań mogą naruszyć logo. A polary firmowe z uszkodzonym logo nie są już warte zbyt wiele.

Po praniu trzeba też pamiętać, by polarów znakowanych folią flock nie prasować.

Jak wybrać wytrzymały i solidny polar firmowy, który w dobrym stanie przetrwa pranie?

Pranie lepiej znoszą polary firmowe dobrej jakości. Warto o tym pamiętać przy zakupie. Wyznacznikiem jakości będzie mięsisty materiał o równomiernej strukturze, równo wybarwiony. Do tego warto dobrać odpowiednią gramaturę polaru – 100 g/m2 to cienkie bluzy, 200 g/m2 są najbardziej uniwersalne, a 300 g/m2 zapewniają najlepszą izolację. Szeroki wybór polarów firmowych znajdziesz na https://sklep-logos.pl/polary-firmowe.

Podsumowanie: jak prać polar znakowany firmowym logo?

Pranie polaru znakowanego firmowym logo nie będzie trudne, jeśli będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Do prania należy wybrać detergenty do ubrań technicznych lub sportowych. Woda nie powinna przekraczać temperatury 40 stopni Celsjusza. Do prania trzeba też wybrać program bez wirowania. Ważne też, by prać polar osobno, bez innych ubrań w pralce – w ten sposób chronisz wzór na ubraniu przed zniszczeniem.