siatka ogrodzeniowa jako bariera wokół hotelu

Jak zamontować siatkę ogrodzeniową wokół hotelu?

Siatka ogrodzeniowa jest powszechnie wykorzystywana do ogradzania ogrodów czy posesji. Warto wykorzystać ją także przy hotelu. Może pomóc wygrodzić przestrzeń wokół obiektu, na przykład parking, ogród czy inne obszary do wypoczynku. Trzeba to jednak zrobić tak, by siatka z jednej strony była stabilna, a z drugiej dobrze wyglądała. Jak zamontować  siatkę ogrodzeniową wokół hotelu? Podpowiadamy! 

Jak zamontować siatkę ogrodzeniową wokół hotelu?

Do prawidłowego montażu siatki potrzeba będzie kilku elementów. Oprócz samej siatki – należy wybrać jej wysokość, kolor, grubość drutu i sposób ochrony przed korozją – potrzebne będą słupki oraz akcesoria do połączenia ich z siatką. Te ostatnie znajdziesz na https://www.siatkopol-sklep.pl/category/akcesoria-ogrodzeniowe.

Przed montażem ogrodzenia dokładnie wyznacz jego przebieg, pamiętając, by zaplanować je w granicach działki. Oznacz miejsca na słupki – początkowe, pośrednie oraz narożne. Najlepiej, by odstępy między słupkami wynosiły około 250 cm.

Zadbaj, by słupki zostały solidnie wbetonowane w ziemię. Kluczowa jest głębokość dołów, w jakich się znajdą. Powinny być co najmniej tak głębokie, jak strefa przemarzania gruntu na danym obszarze. W Polsce to od 80 do 140 cm, w zależności od regionu kraju. Potem w dołach trzeba ustawić i wypoziomować słupki, a następnie zalać betonem.

Kiedy ten się zwiąże – potrzeba na to od dwóch do czterech dni – można rozpocząć zakładanie siatki. W słupki należy wwiercić śruby oczkowe na druty naciągowe. Można do tego wykorzystać również obejmy do ogrodzenia panelowego.

Do obejm lub śrub należy następnie włożyć pręt stabilizujący, którym przytwierdza się siatkę do słupka początkowego. Siatkę należy następnie rozwinąć w oparciu o druty naciągowe. Przy słupkach narożnych i drugim początkowym należy ponownie “przyszpilić” ją prętem. A potem, co kilkadziesiąt centymetrów, siatkę trzeba jeszcze przywiązać do naciągu drutem wiązałkowym

Jak zamaskować siatkę przy hotelu?

Nie wystarczy jednak wiedzieć, jak zamontować siatkę ogrodzeniową stabilnie. Trzeba jeszcze odpowiednio wkomponować ją w otoczenie. Nawet siatka powlekana PCV, w kolorze nawiązującym do elewacji, nie będzie wyglądać zbyt estetycznie.

Można to jednak poprawić – wystarczy w odpowiedni sposób zamaskować siatkę. Można do tego użyć drugiej siatki, tym razem maskującej. Łatwo przypiąć ją do drutów ogrodzeniowych, posiada bowiem do tego specjalne oczka i opaski montażowe. W ten sposób można nadać ogrodzeniu więcej koloru i dodatkowo osłonić teren hotelu.

Jeśli tylko jest taka możliwość, warto też obsadzić siatkę roślinami. Lepiej od popularnych pnączy w otoczenie hotelu powinien wpisać się żywopłot. Najszybciej będą rosły tuje, ale sprawdzą się też cisy czy głogi.

Podsumowanie: jak zamontować siatkę ogrodzeniową przy hotelu, by była stabilna i dobrze wyglądała?

Jak zamontować siatkę ogrodzeniową? Musi być stabilna. Należy ją rozwinąć na słupkach dobrze osadzonych w ziemi i solidnie przytwierdzić do nich akcesoriami ogrodzeniowymi. Do tego zadbaj o to, by dobrze wpisywała się w otoczenie obiektu. Rozłóż na niej siatkę maskującą i posadź przy niej żywopłot – z czasem stworzy z siatką piękną i gęstą barierę.